کسب 7 مدال برنز برای کاراته‌کاهای ایران در لیگ جهانی

تهران - ایرنا - کاراته کاهای ایران در لیگ جهانی ترکیه به هفت مدال برنز دست یافتند.

به گزارش ایرنا؛ پنجمین دوره لیگ جهانی کاراته در سال 2018 که از روز جمعه با حضور 607 کاراته کا از 63 کشور در شهر «استانبول» ترکیه آغاز شده است، عصر امروز به اتمام می رسد.
بر اساس دستور العمل فدراسیون جهانی کاراته، تنها کاراته کاهایی که در جمع 100 نفر برتر رنکینگ بخش های مختلف باشند، امکان حضور در لیگ جهانی را خواهند داشت.
تیم ایران در دو بخش کاتا و کومیته زنان و مردان در این رقابت ها، شرکت کرده است.
در رقابت های نوبت ظهر امروز، دیدارهای رده بندی بخش های مختلف برگزار شد که هفت نماینده کشورمان با غلبه بر رقبای خود به مدال برنز رسیدند.
پیکارهای فینال نیز از ساعت 16 امروز به وقت تهران آغاز می شود و ملی پوش تیم مردان ایران برای کسب پنج مدال طلا به مصاف حریفان می روند.
امیر مهدی زاده، سیدعلی کریمی، بهمن عسگری، صالح اباذری و مهدی خدابخشب فینالیست های تیم ایران هستند.
در رقابت های رده بندی و در وزن منهای 55 کیلوگرم کومیته بانوان «طراوت خاکسار» برابر «دورتا بانژک» از لهستان به پیروزی رسید و مدال برنز را از آن خود کرد. «جاتا بیتس» از آلمان، دیگر برنزی این وزن شد.
«خاکسار» با رسیدن به مدال برنز لیگ جهانی استانبول، برای تیم بانوان ایران که روی نوار ناکامی گام بر می دارد، آبروداری کرد.
در وزن منهای 67 کیلوگرم «امیررضا میرزایی» برای کسب مقام سوم به مصاف «تونرال آقالارزاده» از جمهوری آذربایجان رفت و با برتری یک بر صفر مقابل او به مدال برنز دست یافت. «دیدار امیرعلی» از قزاقستان دیگر مدال برنز این وزن را از آن خود کرد.
در وزن منهای 84 «ذبیح اله پورشیب» کاپیتان ایران باید به مصاف «اوگر آکتاش» کاپیتان ترکیه می رفت که نماینده میزبان به دلیل مصدومیت روی تاتامی حاضر نشد تا پورشیب برنده و صاحب مدال برنز شود. «گئورگیس زانوس» از یونان نیز دیگر برنزی این وزن بود.
در وزن به اضافه 84 کیلوگرم «سامان حیدری» مقابل «هیدویوشی کاگاوا» از ژاپن به برتری یک بر صفر دست یافت و بر سکوی سوم ایستاد و برنز گرفت. «آندیو کوسیچ» از کرواسی دیگر برنز این وزن را به دست آورد.
در کاتای تیم مردان، تیم اراک مدال برنز را از آن خود کرد.
در کاتای تیمی بانوان، تیم ملی ایران و همچنین تیم اصفهان به مدال برنز رسیدند.
به دلیل کمبود تیم های حاضر در این بخش، تیم ایران با یک برد و یک باخت و اصفهان با یک باخت به مدال برنز رسیدند تا با راحت ترین شکل ممکن، مدال لیگ جهانی ترکیه را از آن خود کنند.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال