پنج بانوی تکواندوکار ایران در بازی های آسیایی مشخص شدند

تهران - ایرنا - مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی تکواندو زنان برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا برگزار شد که الهه شیدایی، پریسا جوادی، کیمیا علیزاده، ناهید کیانی و زهرا پوراسماعیل جواز حضور در این رقابتها را کسب کردند.

به گزارش روز یکشنبه فدراسیون تکواندو، در مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی تکواندو زنان الهه شیدایی و مهسا پورمیرزای در وزن منهای 53 کیلوگرم به مصاف یکدیگر رفتند که شیدایی موفق شد با نتیجه 10 بر 3 با پیروزی از شیاپچانگ خارج شود.
در وزن منهای 57 کیلوگرم پریسا جوادی و طیبه پارسا در نخستین دیدار با نتیجه (10 بر 10) مبارزه خود را به راند طلایی بردند و در نهایت جوادی با کسب دو امتیاز پیروز میدان شد.
جوادی در ادامه به مصاف زهرا شیدایی دیگر نماینده این وزن که در دور نخست با قرعه استراحت رو به رو بود، رفت و این مبارزه نیز (یک بر یک) به راند طلایی کشیده شد که در پایان جوادی جواز حضور در بازیهای آسیایی را بدست آورد. کوثر اساسه دیگر مبارز این وزن پیش از این به دلیل آسیب دیدگی از حضور در این مسابقات انصراف داده بود.
در وزن منهای 67 کیلوگرم نیز ملیکا میرحسینی پس از موافقت جراح متخصص خود با کیمیا علیزاده مبارزه کرد که در نهایت علیزاده با نتیجه 3 بر یک پیروز شد تا او هم مسافر جاکارتا شود.
همچنین پیش از این نیز ناهید کیانی و زهرا پوراسماعیل با کسب مدال در بیست و سومین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا جواز حضور در بازی‌های آسیایی را کسب کرده بودند.
هدایت این تیم برعهده «مهرو کمرانی» به عنوان سرمربی و «ریحانه فولادی زهرا حاجی وند» به عنوان مربی است.
هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28 مردادماه تا یکم شهریورماه در 'جاکارتا' اندونزی برگزار می‌شود که رقابت‌ها در بخش کیوروگی و در گروه زنان در پنج وزن منهای 49، 53، 57 و 67 و به علاوه 67 کیلوگرم پیگیری خواهد شد.
بازی های آسیایی تا 11 شهریورماه به میزبانی مالزی ادامه دارد.
ورزشی**9029**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال