بورسیه دانشگاه پاریس به‌ حکیم سبزواری اختصاص یافت

سبزوار- ایرنا- مدیر دفتر همکاری ‌های علمی بین ‌المللی و ارتباط با صنعت دانشگاه حکیم سبزواری گفت: 10 بورس تحصیلی مقطع دکترا از دانشگاه 'پاریس 13' به‌ دانشگاه حکیم سبزواری اختصاص یافت.

دکتر غلامعلی فرزی شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: این بورس تحصیلی به 10 دانشجوی ممتاز دانش آموخته دوره‌ های کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری تعلق می گیرد.
وی با تاکید بر رعایت عدالت در فرآیند انتخاب دانشجو اظهارداشت: پیشنهاد حوزه آموزش در این زمینه انتخاب این افراد براساس برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه است و با توجه به هماهنگی لازم، تحصیل این دانشجویان در دانشگاه 'پاریس 13' از مهر ماه سالجاری آغاز می شود.
وی گفت: هم‌ اکنون رایزنی برای کسب مجوزهای لازم از وزارت علوم برای ایجاد دوره ‌های دکترای مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه 'پاریس 13' در حال انجام است که با اخذ این مجوز دانشجویان می توانند با سپری کردن بخشی از دوره آموزشی خود در دانشگاه حکیم سبزواری، مدرک مشترک هر 2 دانشگاه را کسب ‌کنند.
فرزی با بیان اینکه سیاست دانشگاه حکیم سبزواری در حوزه روابط بین‌ الملل رساندن دانشگاه به‌ سطح مطلوب بین المللی است، افزود: افزایش تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه ‌های معتبر در دستور کار قرار دارد.
دانشگاه حکیم سبزواری جزو 22 دانشگاه محور کشور است که با 10 دانشکده و حدود 9 هزار دانشجو دارای 33 گروه آموزشی و 139 کد رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتراست.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8145/7495 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال