در گفت وگو با ایرنا

ملی پوش کاراته ایران: آماده کسب طلا هستم

تهران - ایرنا - کاراته کا وزن منهای 75 کیلوگرم ایران با رضایت از عملکردش در لیگ جهانی استانبول گفت: آماده برتری مقابل حریف اوکراینی در مبارزه فینال و کسب مدال طلا هستم.

به گزارش ایرنا؛ پنجمین دوره لیگ جهانی کاراته در سال 2018 با حضور 607 کاراته کا از 63 کشور از روز جمعه در شهر «استانبول» ترکیه آغاز شد و سه روز ادامه خواهد داشت.
تاکنون در این مسابقات، اعضای تیم مردان ایران عملکرد درخشانی را از خود برجای گذاشته اند و بار دیگر توان خود را به رخ حریفان کشیدند.
«بهمن عسگری» کاراته کا وزن منهای 75 کیلوگرم ایران که با قامتی بلند و استفاده از تکنیک های متنوع، یکی از ملی پوشان موفق سال های اخیر کاراته ایران است در لیگ جهانی استانبول نیز با غلبه بر حریفان خود به فینال رسید.
این دومین حضور وی در فینال مراحل مختلف لیگ جهانی در سال 2018 میلادی است. عسگری اسفند ماه سال گذشته در لیگ جهانی هلند نیز فینالیست شد که با قبول شکست برابر نماینده ژاپن به مدال نقره رسید.
کاراته کای وزن منهای 75 کیلوگرم ایران، فردا (یکشنبه) در دیدار پایانی لیگ جهانی استانبول و برای کسب مدال طلا به مصاف ملی پوش اوکراینی می رود.
او پیش از این دو مرتبه حریف اوکراینی را شکست داده و برای سومین بار برابر این رقیب قرار خواهد گرفت.
«عسگری» در خصوص عملکرد خود در لیگ جهانی ترکیه روز شنبه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: نسبت به مرحله قبلی لیگ جهانی که در هلند برگزار شد در شرایط آمادگی بهتری قرار دارم و از روند کارم رضایت دارم.
وی با اشاره به اینکه حریفان قدرتمندی را برای رسیدن به فینال از پیش روی برداشته است، توضیح داد: «چون سو» کاراته کا چین تایپه که برابر او به برتری رسیدم، بسیار سختکوش است و امتیاز گرفتن از او راحت نیست. به همین دلیل روش مبارزه ام را برابر او تغییر دادم و به برتری دست یافتم.
عسگری در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان نیز در دیدار نهایی همین حریف اهل چین تایپه را شکست داده بود و طلایی شد.
نماینده وزن منهای 75 کیلوگرم ایران در خصوص مبارزه فینال که فردا (یکشنبه) برابر رقیبی از اوکراین برگزار می شود، گفت: او باهوش است و با شلوغ کاری به امتیاز می رسد. این حریف را به خوبی می شناسم و مبارزاتش را آنالیز کرده ام و می خواهم با شکست دوباره او به مدال طلا برسم.
این کاراته کا اوکراینی، دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان در سال 2016 و نفر دوم رنکینگ جهان است.
وی با اشاره به تلاش مربیان و ورزشکاران در اردوهای آماده سازی، تصریح کرد: ملاک انتخابی در تیم ایران شفاف و واضح است و تلاش می کنم با ادامه روند مناسب خود به قهرمانی آسیا در اردن اعزام شده و پس از سال های 2013 و 2017، سومین طلای این رقابت ها را کسب کنم.
عسگری که تاکنون فرصت حضور در بازی های آسیایی را نداشته است، افزود: اگر برای این رویداد مهم انتخاب شوم، تمام هدفم رسیدن به بهترین نتیجه است.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال