معاون سیاسی سپاه:

سوریه آینده در محور مقاومت نقش آفرینی خواهد کرد

شهرکرد -ایرنا- معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شکست تروریست ها در منطقه گفت: سوریه در آینده در محور مقاومت نقش آفرینی خواهد کرد.

سردار یدالله جوانی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا در شهرکرد افزود: آینده سوریه بسیار روشن است و در 7 سال گذشته غربی ها تلاش کرده اند تا نظام سوریه را ساقط و از محور مقاومت خارج کنند.
به گفته وی، غربی ها در این زمینه هزینه های زیادی را پرداخت کرده اند، اما روز به روز دولت، ارتش و جبهه مقاومت سوریه مناطق بیشتری را از دست تروریست ها آزاد و پاکسازی کرده است.
جوانی اظهارداشت: بساط گروه تروریستی داعش در سوریه برچیده شده است و بساط دیگر گروه های تروریستی نیز برچیده خواهد شد.
به گفته وی، حضور ایران در سوریه قانونی است و مقامات سوریه مرتب تاکید می کنند که حضور مستشاری ایران در منطقه به دعوت دولت سوریه بوده و دولت سوریه یک دولت قانونی و پذیرفته شده و دارای پشتوانه مردمی است.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آینده سوریه درخشان است، تاکید کرد: سوریه در آینده در محور مقاومت نقش آفرینی خواهد کرد، زیرا دولت و ملت سوریه متحدین توانمند و قدرتمندی دارد و با وجود آنها هیچ توطئه ای علیه ملت سوریه به نتیجه نخواهد رسید.
سردار جوانی، در خصوص بحث توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران و تاکید آمریکا برای مذاکره در خصوص سامانه دفاعی کشور نیز گفت: این یک تصور غلطی است که غربی ها فکر می کنند با فشار بر جمهوری اسلامی، بتوانند ایران را به تن دادن به مذاکره موشکی وادار کنند.
وی اظهار داشت: مذاکره موشکی به منزله این است که ملت ایران بر سر ابزار دفاعی خود با دشمن معامله کند که هیچ ایرانی عاقل و منصفی به چنین چیزی رضایت نخواهد داد.
جوانی گفت: مسئولان جمهوری اسلامی ایران امانت دار اقتدار و قدرت دفاعی ملت ایران خواهند بود.
به گفته وی، موشک های دفاعی امانت های ملت ایران در دست مسئولان هستند و آنان نیز امانت دار خواهند بود، زیرا غربی ها با طرح مذاکرات موشکی می خواهند ملت را خلع سلاح کنند که این بدون شک اتفاق نخواهد افتاد.
به گزارش ایرنا، در چند ماه اخیر بخش های عمده ای از سوریه از دست تروریست های مسلح داعش و گروه های تروریستی دیگر با مقاومت مردم سوریه آزاد و پاکسازی شده است.
2097/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال