ساره ورزشکار برتر کمیته بین المللی پارالمپیک شد

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی پارالمپیک «ساره جوانمردی» بانوی تیرانداز معلول ایران را به عنوان بهترین ورزشکار ماه مه 2018 معرفی کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون جانبازان و معلولان؛ کمیته بین المللی پارالمپیک موسوم به آی پی سی در یک نظرسنجی جوانمردی را به عنوان ورزشکار برتر ماه مه 2018 معرفی کرد.
در این نظر سنجی که از 12 تا 18خرداد ماه امسال برگزار شد، ساره توانست در رقابتی فشرده با وزنه بردار اوکراینی، و با کسب ۴۱ درصد آرا در صدر جدول قرار گیرد. وزنه بردار اوکراینی هم با ۳۸ درصد آرا دوم شد.
علاوه بر آن ورزشکاران دیگری از کشورهای بلژیک در دو و میدانی، کانادا در جودو و برزیل در اسب سواری، در این نظرسنجی حضور داشتند.
بر اساس گزارش آی پی سی علت انتخاب ساره، عملکرد وی در رقابت های اخیر تیراندازی قهرمانی جهان در کره جنوبی بود که توانست در ماده P4، تپانچه خفیف 50 متر، از رقبای خود پیشی گرفته و طلایی شود.
جوانمردی که در رقابت های اخیر قهرمانی جهان در کره جنوبی با کسب دو نشان طلا و عنوان قهرمانی جهان نخستین سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کرد، همچنان در رشته خود تنها بانوی مدال آور پارالمپیکی است که این عنوان را یدک می کشد.
بانوی ورزشکار شیرازی که پیش از این، برای نخستین بار نام خود را، با تصاحب 2 نشان طلای پارالمپیک ریو در تاریخ ورزش ایران جاودانه کرد، در همان برزیل در رقابت با مردان، رکورد فینال این بازی ها در رشته تپانچه خفیف 50متر را نیز ارتقا داد و برگ زرین دیگری بر افتخارات حرفه ای و قهرمانی خود افزود.
ورزشی**9250**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال