رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی وایران در گفت وگو با ایرنا:

ایران الگوی آزادگان جهان است

الجزیره-ایرنا- «محمد فال» رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی و ایران با تمجید از نقش جمهوری اسلامی در حمایت از مردم فلسطین و مستضعفان جهان ایران را الگوی آزادگان جهان دانست.

فال در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت، روز قدس یکی از مهم ترین روزها در ماه مبارک رمضان به ویژه در این شرایط بسیار حساس است که بسیاری از کشورهای عربی از فلسطین دست کشیده اند و جهان اسلام هدف حملات سختی قرار گرفته است .
وی افزود، امام خمینی (ره) با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس که اقدامی بسیار مثبت بود، در حقیقت مساله فلسطین را بار دیگر در فکر و ذهن مردم زنده کرد و مردم موریتانی نیز در این روز برنامه های خاصی شامل راهپیمایی و سخنرانی دارند.
رئیس حزب رفاه موریتانی در ادامه گفت، ما وظیفه داریم مقدسات اسلامی را حفظ کنیم زیرا غاصبان، این روزها بر این مقدسات دست گذاشته اند و در عین حال برخی از حکام عرب از آن دست کشیده اند .
فال افزود، در این شرایط راه حل ، مقاومت در مقابل اشغالگران و حامیان آن و همچنین تلاش برای خنثی کردن توطئه های آن ها است ، به ویژه در این شرایط که مرتجعان عرب نیز با دشمنان فلسطین همسو و همراه شده اند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی - ایران در خصوص رژیم صهیونیستی نیز گفت، این رژیم قوی به نظر می رسد اما واقعیت این است که بسیار ضعیف است و در مقابل مجاهدان مخلص حرفی برای گفتن ندارد، این رژیم در نبرد سال 2006 لبنان و مقابل فلسطینی ها در نوار غزه ناتوان ماند، همه این اتفاقات ثابت کرده است که رژیم صهیونیستی ساختاری بسیار شکننده و پوشالی دارد و اگر مسلمانان اراده واقعی داشته باشند، به سادگی می توانند این رژیم را شکست دهند.
این شخصیت موریتانیایی در مورد نقش ایران در حمایت از فلسطین نیز گفت، این روزها تنها ایران است که از فلسطین به صورت عملی حمایت می کند و به همین دلیل با فشارها و تحریم آمریکا و کشورهای غربی و همچنین کشورهای مرتجع عرب روبرو است ، ایران در دفاع از فلسطین الگو است .سوریه نیز که اکنون این وضعیت را در آن شاهد هستیم، بهای حمایت خود از فلسطین را پرداخت می کند اما با آگاهی و مقاومت ایرانی ها و محور مقاومت ، توطئه های دشمنان خنثی می شود.
وی در ادامه در خصوص نقش منفی حکام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مانند عربستان، امارات و بحرین در خصوص فلسطین گفت، آن ها از آمریکا هراس دارند ، برای حفط تاج و تخت خود به این کشور باج می دهند، در دیدار اخیر رئیس جمهوری آمریکا از منطقه ، این کشورها 400 میلیارد دلار رشوه به او در قالب خرید اسلحه و قرض و ... دادند، آن ها به پرتگاه سقوط رسیده اند، مردم به زودی برمی خیزند و به مقابله با آن ها می پردازند ، آن ها به 'معامله قرن' دل خوش کرده اند اما این اوج انحطاط آن ها است.
این شخصیت موریتانیایی در خصوص تاثیر قیام جوانان فلسطین در حالی که سران عرب آن ها را به حال خود ها کرده اند نیز گفت، راهپیمایی های فلسطینی ها تاثیر زیادی در جهان داشته است، آرژانتین دیدار تیم فوتبال خود را با این رژیم لغو کرد، در پارلمان فرانسه شماری از نمایندگان خواستار حمایت از مردم فلسطین شدند و در پارلمان اروپا نیز بحث ضرورت حمایت از فلسطینی ها مطرح شد . مردم فلسطین قطعا با مقاومت و پایداری و فداکاری بالاخره پیروز می شوند.
وی در پایان گفت، ما مردم موریتانی همبستگی کامل خود را با ایران در مقابل فشارها و حملات دشمنان اعلام می کنیم و به ایرانی ها می گوییم موضع گیری شما در مورد فلسطین، شرافتمندانه است و اعتقاد داریم شما با فرهنگ و تمدن غنی خود بر دشمنان پیروز می شوید.
خاورم **2041**1049

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال