سرلشکر صفوی:

آزادی قدس به مساله اول آزادیخواهان جهان تبدیل شده است

کرمان - ایرنا - مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امروز پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اقدام حکیمانه امام راحل ، آزادی قدس به مساله اول آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر رحیم صفوی روز جمعه در آیین گرامیداشت روز قدس در مصلی امام علی(ع) کرمان افزود: راهبرد حق بازگشت، اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه بر ضد رژیم صهیونیستی تنها راه نجات قدس شریف است.
وی گفت : امروز شاهد بروز و ظهور مدلی جدیدی از همبستگی و همراهی با ملت مظلوم فلسطین هستیم که آثار شکست صهیونسیت ها را بیشتر آشکار می کند.
سرلشکر صفوی با اشاره به شکست های اخیر رژیم صهیونیستی از مبارزان فلسطینی تاکید کرد: این شکست ها نشان داد سرزمین های اشغال شده توسط صهیونیست های کودک کش یک محیط شکننده است و آرزوی تسلط بر سرزمین فلسطین خیال باطل و پیروزی نزدیک است.
وی با بیان اینکه استان کرمان در دوران دفاع مقدس هزاران شهید و جانباز و آزاده تقدیم کرده است، افزود: همین تجربه ایران به مردم فلسطین، مبارزان یمنی و لبنانی انتقال یافته است.
سردار سرلشکر صفوی با اشاره به تفاوت روز قدس امسال با سال های گذشته گفت: شکست جریان های تکفیری و داعش، پیروزی حزب الله لبنان در انتخابات اخیر این کشور، همدستی حاکمان جدید عربستان با صهیونیست ها و حضور یک رئیس جمهوری کاملا صهیونیستی در راس دولت آمریکا از ویژگی های روز قدس سالجاری است.
وی بیان کرد: رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خطرناک خود مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس شریف را که مخالف قعطنامه ها و قوانین بین المللی بوده را اجرا کرده است.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: معامله قرن توطئه و فتنه جدید دولت آمریکا برای پایان بخشیدن به مساله فلسطین است و در این معامله نابودی حق مردم فلسطین دنیال می شود.
وی تصریح کرد: در این معامله چند روستای دور افتاده به دولت خودگردان به شرط خاموشی و برچیده شدن صدای مقاومت واگذار می شود، البته دولت خودگردان فلسطین هنوز واکنشی به این مساله نشان نداده است.
سردار سرلشکر صفوی با بیان اینکه آل سعود معامله قرن را پیش پای آمریکا گذاشته اند گفت: هیچ کدام از حکام سعودی به اندازه حکام فعلی به آرمان فلسطین خیانت نکرده اند.
وی گفت: راهپیمایی بازگشت به عنوان راهبرد جدید به منظور درهم شکستن محاصره غزه در حال انجام است که ارتش صهیونیستی را منفعل ساخته است.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: ادامه این راهبرد باعث شده رژیم صهیونیستی با بمباران و موشک باران حدود 130 نفر را به شهادت برساند و هزاران نفر را نیز زخمی کند، اما حق بازگشت فلسطینیان مطابق با معاهدات و حقوق بین المللی است.
وی تاکید کرد: جلب توجه به منطقه اشغالی ، پیگیری نیازها و خواست های مردم فلسطین، مقابله با توطئه معامله قرن آمریکا از ثمرات راهبرد جدید مردم فلسطین است.
سردار سرلشکر صفوی با اشاره به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری گفت: ظالمان فلسطین شکست خواهند خورد و فلسطین به عنوان پاره تن اسلام بازگردانده خواهد شد و همانطور که رزمندگان و شهدا مسیر کربلا را باز کردند، شهدای مدافع حرم و انتفاضه راه قدس را باز خواهند کرد.
وی بیان کرد: محور قرار گرفتن مساله فلسطین در جهان اسلام، مسلح شدن مبارزان فلسطینی در سایر سرزمین های اشغالی، استفاده از طرفیت های دیپلماسی جهان اسلام، تحریم کالاهای آمریکایی، راه اندازی جنگ روانی بر ضد صهیونسیت ها در شبکه های اجتماعی و غیره از جمله راهبردهای تاثیر گذار در پیروزی ملت مبارز فلسطین است.
براساس این گزارش مردم شهرهای مختلف استان کرمان در لبیک به ندای برحق امام راحل و مقام معظم رهبری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با اتحادی مثال زدنی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و یک بار دیگر از مبارزات ملت مظلوم فلسطین حمایت خود را اعلام کردند.
7437/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال