هم صدا با قدس

«ممنون ترامپ، یاوه گویی هایت مردم ایران را منسجم تر کرد»

تهران– ایرنا– شماری از شرکت کنندگان در آئین گرامیداشت روز جهانی قدس که امسال برای نخستین بار در این راهپیمایی حاضر شده اند، خطاب به مستکبران دنیا به سرکردگی آمریکا و «اسرائیل» اعلام می کنند که یاوه گویی ها و رجز خوانی آنها انسجام و همدلی بیشتر مردم ایران را بدنبال داشته است.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال 1439 هجری قمری و 1397 هجری شمسی و روز جهانی قدس است، مناسبتی که سال 1358 از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین نامگذاری شد.
جمعه ای که سالهاست برای گرامیداشت آن در جهان اسلام راهپیمایی های باشکوه برگزار می شود و البته در شهرهای ایران این راهپیمایی به مراتب باشکوه تر از سایر نقاط جهان برگزار می شود.
اما راهپیمایی روز جهانی قدس امسال به دنبال اقدام اردیبهشت ماه ترامپ رییس جمهوری آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس از یک سو و خروج از توافقنامه بین المللی برجام و رجز خوانی ها و تهدید مردم ایران از سوی دولتمردان آمریکا از سویی دیگر، حال و هوای متفاوتی پیدا کرده است.
از همان ابتدای صبح جمعه با وجود گرمای هوا و روزه داری، شور و شوق وصف ناپذیری در بین شرکت کنندگان دیده می شود، افرادی که شماری از آنها برای نخستین بار در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده اند و به تعبیری «قدس اولی» هستند.
امروز بسیاری از شرکت کنندگان حاضر در آئین گرامیداشت روز قدس برای نخستین بار در این راهپیمایی حاضر شده اند تا به مستکبران جهان به سرکردگی آمریکا و غلامان حلقه به گوش شان در منطقه اعلام کنند که یاوه گویی ها و رجز خوانی آنها تنها مظلومیت ملت ایران و فلسطین را به جهانیان به اثبات رسانده بلکه باعث وحدت و همدلی هرچه بیشتر ملت ایران شده است.
جمعیت حاضر پلاکاردهایی با سخنان گوهر بار امام راحل(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب با مضامین حمایت از آرمان فلسطین در دست دارند.
اما شاید غالب شعارهای حک شده در پلاکاردها همان مفهوم سخن گهربار پیرفرزانه امام خمینی (ره) بود که «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید».
صحبت با برخی از حاضران در این راهپیمایی بیانگر این واقعیت است که بسیاری از آنان امروز به معنای حقیقی به این جمله بنیانگذار کبیر انقلاب رسیده اند.
جوان 19 ساله ای در خیابان انقلاب تهران که با همراهی دو نفر از دوستان خود در جمعیت در حال سر دادن شعار علیه امریکا و اسراییل بود و سعی در رساندن فریاد خشم و نفرت خود از ترور، اشغال و قتل عام فلسطینیان قهرمان به گوش جهانیان داست، گفت که برای نخستین بار با دوستان خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت می کند.
رضا عبدی نژاد دانشجوی رشته معماری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، انگیزه اصلی حضور خود در این راهپیمایی عظیم را نفرت از رفتار غیرانسانی رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل آویو به شهر بیت المقدس می داند و اظهار می کند: همین تصمیم احمقانه و مغایر اصول بین الملل مرگ دهها تن را بدنبال داشت.
احمد از دوستان عبدی نژاد نیز که می خواهد پیام او به ترامپ رسانده شود، به وضع قانون توهین آمیز منع ورود ایرانیان به آمریکا اشاره می کند و فریاد می زند: 'ترامپ دیوانه عددی نیست، آنها به هوش جوانان ایرانی نیاز دارند و با وضع این قانون فقط نژادپرستی خود را ثابت کردند'.
از یک جوان بسیجی نیز که ماکتی از مسجد الاقصی را به صورت بسیار هنرمندانه طراحی و ساخته است سوال می کنم که امروز برای چه از مردم فلسطین حمایت می کنید، در پاسخ می گوید: به دلیل اینکه آرمان اصلی امام خمینی (ره) و نائب برحق ایشان حضرت آیت الله خامنه ای دفاع از محرومان و ستمدیدگان جهان است.
محسن گفت: 'اسرائیل غاصب به خصوص در چندماه اخیر خوی وحشیگری خود را برای جهانیان به نمایش گذاشت و 120 فلسطینی را در چند روز به شهادت رساند و هزاران نفر از مردم بی دفاع را زخمی کرد و ما همه آمده ایم که جنایات این رژیم آدمکش را به مردم دنیا گوشزد کنیم.
محمدعلی و همسرش زوج جوانی هستند که برای نخستین بار در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و در حال سلفی گرفتن با پرچم زیرپا افتاده اسرائیل و آمریکا هستند، او به ایرنا می گوید ما قبل از این بیشتر در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کردیم و همواره پیش خود می گفتیم بسیاری از مردم در راهپیمایی روز قدس به جای ما شرکت می کنند.
وی افزود: اما صحبت های کینه توزانه اخیر ترامپ و نتانیاهو علیه ایران از یک سو و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و کشتن جمعی از جوانان و نوجوانان شجاع و حق طلب فلسطینی که خواهان بازپس گیری سرزمین مادری خود هستند از سویی دیگر خون را به جوش می اورد.
اما مهدی یک دانشجو حاضر در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال نیز که به همراه دو دانشجوی دیگر در این مراسم با شکوه شرکت کرده است در صحبتی کوتاه با ایرنا از ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ایجاد انسجام و اتحاد بیشتر در بین مردم ایران تشکر کرد.
مهدی اضافه کرد: این دیوانه با رفتار قلدرمابانه خود در خروج از برجام و تضییع حقوق مردم فلسطین به نوعی غیرت ایرانیان را بار دیگر به جوش آورده است.
مهدی که به گفته خودش هرسال در این راهپیمایی شرکت می کند، جمعیت امسال شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس را نسبت به سال های گذشته بیشتر دانست. او ضمن توصیه به رئیس جمهور آمریکا برای مرور دوباره تاریخ سرزمین کهن ایران، اظهار داشت: 'آقای ترامپ هیچگاه ملت شجاع ایران را تهدید نکن'.
** 1836 **2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال