رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس :

روز جهانی قدس نقطه امید امت اسلامی است

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز جهانی قدس را نقطه امید امت اسلامی به نجات فلسطین و بیت المقدس را هماره قبله اول مسلمانان جهان دانست.

علاء الدین بروجردی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اهمیت مراسم امسال روز جهانی قدس افزود: امسال این مراسم به دلیل انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که بر خلاف مقررات و ضوابط بین المللی و همچنین در مخالفت با جهان اسلام توسط ترامپ صورت گرفت، دارای اهمیت ویژه ای است.
وی افزود: این اقدام ترامپ خشم همه مسلمانان، به ویژه ملت فلسطین را برانگیخته و باعث عصبانیت و نارضایتی امت اسلامی شده است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: خروش امت اسلامی در روز قدس امسال بسیار توفنده و قوی تر از سال های قبل خواهد بود.
بروجردی همچنین به برخورد سبعانه رژیم صهیونیستی با راهیپمایی ملت مظلوم فلسطین در ارتباط با انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف اشاره کرد و اظهار داشت: در این راهپیمایی دهها نفر شهید و هزاران نفر مجروح شدند.
وی تصریح کرد: این اقدام رژیم صهیونیستی هم عامل دیگری است تا مردم با حضور گسترده در جای جای ایران عزیز و نیز در کشورهای اسلامی و دیگر کشورها عمق نفرت و انزجار عمیق خود را از این رژیم خونخوار نشان دهند.
به گزارش ایرنا، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هرساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) تاکید کردند «به فضل الهی و به برکت حضور پر شور مردم روز قدس امسال از سال های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد».
ایشان همچنین در پیامی خطاب به جوانان عرب منطقه گفتند: از هیمنه جبهه کفر نهراسید و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشید؛ حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین، در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.
سیام**9314**1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

وطن پرستی که به نام «ایران» رسمیت بخشید

به مناسبت سالروز درگذشت سعید نفیسی؛

وطن پرستی که به نام «ایران» رسمیت بخشید

واقفان نیازهای جامعه را تشخیص دهند

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

واقفان نیازهای جامعه را تشخیص دهند

افراد «رگ گیر» متخلف هستند

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با ایرنا:

افراد «رگ گیر» متخلف هستند

موضوعات مرتبط