دعوت احزاب از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

تهران- ایرنا- احزاب و گروههای سیاسی در بیانیه های جداگانه از اقشار مختلف مردم دعوت کردند در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در بخشی از بیانیه حزب موتلفه اسلامی در آستانه روز جهانی قدس آمده است: در سی و نهمین جمعه قدس، ملت بزرگ ایران در شهر و روستا به حمایت از مظلومان قدس و فلسطین و پشتیبانی از رزمندگان دلیر فلسطینی و اظهار همدردی با خانواده‌های شهدا و اسرای در بند رژیم صهیونیستی، با شکوه بیشتری از سالهای گذشته به راهپیمایی آمده و شعار بلند مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل را فریاد خواهد کرد.
این حزب در بیانیه خود از همه انسان‌های آزاده و ظلم‌ستیز و دارای وجدان حمایت از مظلومان و ستمدیدگان دعوت کرد با حضور خانوادگی در راهپیمایی قدس امسال، روح بلند امام راحل (ره) را شادتر، شهدا را خشنودتر، رزمندگان راه آزادی قدس را استوارتر و آمریکا و صهیونیسم را عصبانی و خوارتر از همیشه، تحقیر کنند.

** زنان آزاد اندیش روز قدس، پیام آزادی‌خواهی را به جهان مخابره می کنند
مجمع زنان اصلاح‌طلب هم به مناسبت روز قدس در بیانیه ای اعلام کرد: در شرایطی به روز جهانی قدس نزدیک می‌شویم که رژیم غاصب صهیونیستی با حمایت‌های همه جانبه آمریکا، بیش از پیش ملت مظلوم فلسطین را مورد هجمه قرار داده است.
این مجمع در بیانیه خود خاطرنشان کرد: اقدام بی‌خردانه اخیر رییس جمهوری آمریکا در اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس، بستر زیاده‌خواهی هر چه بیشتر رژیم صهیونی فراهم کرده و روزهای تلخ و سخت ملت مظلوم فلسطین را که عمری هفتاد ساله دارد، سخت‌تر و تلخ‌تر از پیش کرده‌است.
در این بیانیه تاکید شده است: زنان هوشیار و آزاد اندیش ایران که همواره در تحقق اهداف بشردوستانه و حمایت از آزادی ملت‌ها و رهایی آن‌ها از ظلم و ستم پیشتاز بوده‌اند، مصمم‌تر از همیشه با حضور معنادار خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، پیام آزادی‌خواهی و مبارزه با دسیسه‌های استکبار جهانی را به سراسر جهان مخابره خواهند کرد.

** روز قدس نماد آزادی خواهی است
جامعه اسلامی مهندسین هم با انتشار بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس یادآور شد: روز قدس نماد آزادی خواهی، عدالت طلبی، ظلم ستیزی، وحدت و همدلی جهان اسلام است تا با خروش یکپارچه علیه ظلم و بیداد پرچم عدالت طلبی را در جهان برافراشته و ظرفیت و توان خویش را به رخ زیاده خواهان بکشند.
جامعه اسلامی مهندسین در این بیانیه ضمن حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیستی، از تمامی اقشار خصوصا مهندسان متعهد و فرهیخته کشور دعوت کرد تا همگام با سایر مسلمانان جهان و دوشادوش ملت ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی عظیم روز قدس شرکت کنند.

** روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی دارد
همچنین حزب ندای ایرانیان به مناسبت روز قدس در بیانیه ای اعلام کرد: روز قدس روز مبارزه با صهیونیسم و حامیان مزدور این رژیم غیر مشروع و روز همبستگی مردم آزاده جهان است که بعد از حدود 70 سال اشغالگری و جنایت نه تنها جایی برای خود در میان ملت‌های آزاده باز نکرده بلکه با جنایت‌های وحشیانه خود روز به روز منزوی‌تر می‌شود.
این بیانیه می افزاید: بدون تردید روز قدس امسال با توجه به بدعهدی دولت ایالات متحده آمریکا در برجام که بزرگترین حامی رژیم غاصب اسرائیل است رنگ و بوی حماسی‌تری دارد.
حزب ندای ایرانیان در این بیانیه ضمن محکومیت شدید جنایت‌های اخیر رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه و کشته شدن صدها انسان بی‌گناه از جمله زنان و کودکان بی دفاع از همه مردم ایران و جهان دعوت کرد در راهپیمایی روز قدس امسال شرکت کرده و با همبستگی خود ندای آزادی‌خواهی و مبارزه با استکبار جهانی را به گوش ملت‌های آزاده جهان برساند.
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی هم به‌ مناسبت‌ روز جهانی قدس با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: رژیم غاصب صهیونیستی در هفتادمین سال اعلام موجودیت نامشروعش، با شعله های قیام انتفاضه چهارم روبرو شده و راهپیمایی های هفتگی «بازگشت» و خشونت عریان غاصبان فلسطین به سند رسوایی آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است.
این بیانیه خاطرنشان می کند: در سالها و دهه های اخیر کمتر شاهد چنین موقعیت ضد صهیونیستی در افکارعمومی و صحنه بین الملل بوده ایم و این نیست جز به برکت نهال مقاومت که با باغبانی خمینی کبیر و خامنه ای حکیم اینک به درخت تنومند و تناوری مبدل شده است.
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه خود، تنها نقشه راه امروز جامعه اسلامی برای حل مساله اول جهان اسلام یعنی فلسطین و قدس را ادامه مقاومت برمبنای دیدگاه و اندیشه ناب امام راحل و نگاه روشن و فرامین امام خامنه ای دانسته و تصریح کرد: همراه با آحاد مردم انقلابی و روزه دار در روز قدس این مهم را یک بار دیگر با فریاد رسا به گوش جهانیان خواهد رساند.
حزب اعتدال و توسعه نیز به مناسبت روز جهانی قدس، با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: هفتاد سال از شکل گیری رژیم صهیونیستی گذشته است اما مبارزات ملت فلسطین را پایانی نیست. طی یک ماه اخیر و در ادامه مبارزات حق طلبانه فلسطینیان، شاهد راهپیمایی بزرگ بازگشت در مرز غزه با اشغالگران بودیم که با خود دهها شهید و زخمی داشت.
این حزب، ضمن همدردی با ملت مظلوم و نستوه فلسطین حضور شکوهمند مردم ایران در راهپیمایی روز قدس را یک حرکت اخلاقی و وظیفه ای دینی در راستای حمایت از مظلومان دانست و از ملت بزرگ ایران خواست همانند گذشته در این راهپیمایی بزرگ و سراسری شرکت کنند.

** روز قدس پژواک دادخواهی مردم فلسطین است
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری هم در بیانیه ای تاکید کرد: روز جهانی قدس علاوه بر نماد وحدت جهان اسلام و نقطه عزت و کرامت، پژواک فریاد مظلومیت و دادخواهی مردم مظلوم و بی دفاع فلسطینی از جور و ستم و بیداد رژیم ضد بشری، کودک کش و جنایتکار صهیونیستی است.
این کمیته در بیانیه خود افزود: در حقیقت گرامیداشت این روز ماندگار، ضرورتی دینی، عقلی و سیاسی است. قدس نماد اسلامیت قضیه فلسطین و مظهر مظلومیت سرزمینی است که همواره مورد طمع و آز استعمار در طول تاریخ بوده که قریب به ۷۰ سال از حیات ننگین خود منشاء قتل عام ها، آوارگی ها، جنایات علیه بشریت و جنایت جنگی بیشماری شده و آوارگی میلیون ها فلسطینی و حبس و شکنجه های غیرانسانی هزاران انسان مظلوم را سبب گردیده است.
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در این بیانیه از آحاد ملت ایران و مسلمانان و آزادگان جهان دعوت کرد تا با اجتماع حماسی خود زمینه و مقدمات زوال قطعی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی را رقم زده و بار دیگر بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و جاهلیت مدرن و قبیله‌ای روزگار را به رخ دشمنان بکشند.
به گزارش ایرنا، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هرساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) تاکید کردند «به فضل الهی و به برکت حضور پر شور مردم روز قدس امسال از سال های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد».
ایشان همچنین در پیامی خطاب به جوانان عرب منطقه گفتند: از هیمنه جبهه کفر نهراسید و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشید؛ حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین، در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.
سیام**9314**1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال