عضو هیات رییسه مجلس: تسویه حساب برجامی با دولت متوقف شود

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفان دولت و رقیبان رییس جمهوری باید از نگاه انحرافی برای تسویه حساب با دولت در موضوع برجام دست بردارند.

علیرضا رحیمی امروز- پنجشنبه- در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: این غیرمنصفانه و غیر قابل قبول است که مخالفان به اسم نقد برجام، دولت را تخریب می کنند. آنان به این روش می خواهند با روحانی و ظریف تسویه حساب کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید برجام را در حد جناحی و سلیقه ای تقلیل داد، زیرا تراز ملی دارد و باید نگاه ملی درباره آن وجود داشته باشد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تیم دیپلماسی ما امروز بیش از گذشته برای ادامه کار به انسجام نیاز دارد.
به گزارش ایرنا، توافق هسته ‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) بیست و سوم تیرماه سال 1394 (چهاردهم ژوئیه 2015) در وین بین نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 شامل انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین و آلمان امضا شد.
با اجرای برجام از دی ماه 1394، مقام های ایرانی بارها به کارشکنی های طرف مقابل بویژه آمریکا برای اموری مانند ارتباط های مالی و تجاری اعتراض کرده اند.
«دونالد ترامپ» که از بهمن سال 1395 به عنوان رییس جمهوری آمریکا بر سر کار آمده است، شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه خروج از برجام را اعلام کرد.

** وحدت، دشمن را ناامید می کند
به گفته عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، نگاه واقع بینانه به منافع ملی و تشخیص ضرورت ها از اولویت های اصلی کشور است.
رحیمی ادامه داد: انسجام ملی و وحدت نظر جزو ضرورت هایی است که باید در عرصه بین المللی رعایت شود و همه گروه ها به آن توجه کنند.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همواره نگاهی راهبردی و توسعه ای به کشور دارند. ما نیز در این برهه باید انسجام و وحدت خود را بیشتر کنیم؛ زیرا دشمن از تفرقه ما خوشحال می شود.
«هر چه انسجام ما بیشتر شود، موجب ناامیدی دشمن می شویم».
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی دوم خردادماه در دیدار جمعی از مسوولان و کارگزاران نظام با پرهیز دادن «عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی» از سرزنش یکدیگر درباره برجام تاکید کردند «نقد صحیح، منصفانه و عاقلانه ایراد ندارد و مسوولان هم باید به آنها توجه کنند اما اهانت، هتک حرمت، اتهام و ایجاد دوقطبی بر سر برجام نباید صورت گیرد و وحدت و همزبانی نباید نقض شود».
ایشان چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره) نیز فرمودند: به حول و قوه الهی، ما دچار انفعال و ضعف نمی شویم و در برابر زیاده خواهی و زورگویی دشمنان می ایستیم، هیجان زده و احساسی تصمیم نمی گیریم و به جای متن، وارد حاشیه ها نمی شویم، اولویت های خود را به توفیق الهی تشخیص خواهیم داد، به مردم و توانایی های آنها بخصوص جوانان اعتماد خواهیم کرد اما به دشمن مطلقا اعتماد نمی‌کنیم، مردم عزیزمان را از دودستگی و دو قطبی برحذر می داریم و به نصرت الهی اطمینان داریم و شک نداریم که ملت ایران با این ایمان و انگیزه و با این امید، قطعا پیروز خواهد شد.

سیام**9121*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال