نخستین مدال دوومیدانی آسیا برای دختر ایرانی

تهران- ایرنا- ریحانه آرانی دختر پرتابگر ایرانی توانست در رقابت های دوومیدانی قهرمانی جوانان آسیا با کسب مدال برنز در رشته پرتاب چکش نخستین مدال تاریخ این رشته زنان را برای کشورمان کسب کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در جریان برگزاری هجدهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان آسیا که به میزبانی ژاپن در حال برگزاری است، آرانی موفق شد با ثبت رکورد 55.46 متر ضمن شکستن رکورد ملی پرتاب چکش جوانان ایران به مدال برنز این دوره از رقابت‌ها دست یابد.
او با کسب این مدال به عنوان نخستین ورزشکار دختر مدال آور دو و میدانی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا تاریخ ساز شد.
بر اساس گزارش سایت خبری فدراسیون دوومیدانی، در رقابت های پرتاب چکش دختران، ورزشکاری از چین با رکورد 65.00 متر به عنوان قهرمانی رسید، پرتابگر دیگری از چین با پرتابی به طول 56.40 مترعنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و ورزشکارانی از ژاپن و قطر نیز عنوان های چهارم تا پنجم را کسب کردند.
میلاد ناصح جهانی (400 متر)، مهدی پیرجهان (400 متر با مانع) از آذربایجان شرقی، امید امیریان (800 متر)، عبدالرحیم در زاده ( 800 متر و 1500 متر) از استان سیستان و بلوچستان، سید امیر زمانپور (1500 متر و 5000 متر) از استان همدان، محمود منصوری (پرتاب دیسک) از استان اردبیل، حسین رسولی (پرتاب دیسک) از استان مرکزی، امیر حسین درویشی (پرتاب وزنه) از استان اصفهان، رضا کفایتی (دهگانه)، ریحانه آرانی (پرتاب چکش) از استان تهران، 10ورزشکار اعزامی کشورمان به این رقابت ها هستند.
هجدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا طی روزهای 17 تا 20 خرداد ماه در شهر گیفو ژاپن برگزار می‌شود.
ورزشی **1828**1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال