استرالیا هواپیماربای کلمبیایی را به 12 سال حبس محکوم کرد

کوالالامپور- ایرنا- دادگاهی در استرالیا برای یک تبعه کلمبایی که در عملیات تروریستی تهدید به ربودن و انفجار یک فروند هواپیمای تجاری با 221 نفر مسافر را کرده بود ، حکم 12 سال حبس صادر کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا 'مندو مارکس'Manodh Marks یکی از مسافران هواپیمای پرواز شماره 128 از هواپیمایی مالزی روز 31 مه سال گذشته، 15 دقیقه پس از شروع پرواز با اعلام اینکه بمبی همراه دارد، تهدید کرد که آن را منفجر خواهد کرد.
این هواپیما از فرودگاه ملبورن استرالیا به مقصد سری لانکا در حال پرواز بود که در اعماق آسمان تهدید به انفجار شد.
به گزارش نیوزیلند هرالد، مندو مارکس 26 ساله پس از یکربع پرواز این هواپیما از صندلی خود برخواست و با نشان دادن بسته ای در دستش اعلام کرد که بمبی را به همراه داشته و قصد منفجر کردن آن را دارد.
وی با این بسته به سمت کابین خلبان رفت و به طور مرتب وی را تهدید به انفجار هواپیما کرده بود.
این فرد که تبعه کلمبیاست امروز در دادگاهی در استرالیا به اتهام اقدام تروریستی به 12 سال زندان و اخراج به سری لانکا پس از اتمام دوره حبس محکوم شد.
هواپیماربا با فریادهای تهدید آمیز خود حدود 15 دقیقه کنترل این هواپیما را به دست گرفته بود که سرانجام با حمله غافلگیرانه تعدادی از مسافران دستگیر شد.
در گزارش دادگاه ویکتوریا استرالیا آمده است که این تبعه کلمبیا پیش از تهدیدات تروریستی خود مواد مخدر شیشه مصرف کرده بود.
تهدیدات تروریستی در جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه در سال های اخیر افزایش یافته و از این رو استرالیا و 10 کشور عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا' آسه آن' قرارداد همکاری های مقابله با تهدیدات تروریستی را در ابتدای سال جاری امضا کردند.
آساق**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال