معاون وزیر علوم در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد

روز قدس؛ موعد نمایش آزادگی دانشگاهیان

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: همیشه در روز جهانی قدس، آزادگی دانشگاهیان به نمایش درمی آید و امسال نیز به دنبال شرارت های اخیر رژیم صهیونیستی به طور حتم شاهد حضور گسترده دانشجویان و استادان خواهیم بود.

غلامرضا غفاری امروز- چهارشنبه- در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا یادآوری کرد: دانشگاهیان همواره نسبت به مساله اصلی و کلیدی قدس که به نوعی با فرهنگ دینی و شرایط سیاسی کشور ارتباط دارد، حساسیت داشته اند.
غفاری افزود: تجربه سال های پیش نشان داده است دانشگاهیان همواره ظلم ستیز بوده و با روحیه استکبارستیزی، جنایات رژیم صهیونیستی را در سرزمین های اشغالی محکوم کرده اند.
«مراسم روز جهانی قدس امسال در حالی برگزار می شود که با لابی گری های رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت به سرزمین های اشغالی روبروییم و بر همین اساس حساسیت بیشتری دارد».
وی ادامه داد: بر همین اساس هر سال شاهد حضور گسترده قشر دانشجو در مراسم روز جهانی قدس هستیم و به طور حتم آنان امسال پرشورتر از گذشته به صحنه می آیند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: معتقدم با توجه به شرارت های اخیر آمریکا و لابی صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، دانشگاهیان و قشر تحصیلکرده جامعه مشارکتی فراتر از انتظار در آیین روز جهانی قدس و محکومیت این شرارت ها خواهند داشت.
به گزارش ایرنا، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هرساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره) تاکید کردند «به فضل الهی و به برکت حضور پرشور مردم روز قدس امسال از سال های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد».
ایشان همچنین در پیامی خطاب به جوانان عرب منطقه گفتند: از هیمنه جبهه کفر نهراسید و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشید؛ حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین، در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.

علمی*9187*2017*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال