گلف بازان اعزامی به ایرلند پایان خرداد معرفی می شوند

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون گلف گفت: اردوهای انتخابی تیم های ملی گلف زنان و مردان 20 تا 25 خرداد در مجموعه انقلاب برگزار می شود تا براساس رکوردگیری 6 تن از برترین گلف بازان کشور تا پایان ماه جاری برای شرکت در مسابقات جهانی ایرلند انتخاب و معرفی شوند.

فریدون یوسف شاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تصمیم این فدراسیون برای اعزام گلف بازان به مسابقات جهانی گلف در دوبلین ایرلند خبر داد و گفت: اسامی سه گلف باز مرد و سه زن باید تا 31 خرداد به فدراسیون جهانی این رشته اعلام شود.
مسابقات جهانی گلف با حضور برترین های جهان از سوم تا 18 شهریور در دوبلین برگزار می شود.
وی ادامه داد: اردوی انتخابی از روز یکشنبه (20 خرداد) با حضور 9 مرد و 6 زن زیر نظر کمیته فنی برگزار می شود و پس از انتخاب این نفرات دو تا سه اردوی یک هفته ای تا 10 روز برای این ملی پوشان برگزار می کنیم.
به گفته یوسف شاهی رشته گلف در ایران طی سال های اخیر به دلیل فعالیت در رویدادهای داخلی و خارجی رشد چشمگیری داشته به گونه ای که جایگاه ایران از 26 آسیا با پله صعود به 19 این قاره ارتقا یافته و در سطح جهانی نیز شاهد رشد 13 پله ای کشور و ایستادن در جایگاه پنجاهم دنیا بوده ایم.

* ایران در مسابقات جهانی وودبال شرکت می کند
دبیر فدراسیون گلف در ادامه به حضور تیم گلف زنان و مردان ایران در مسابقات جهانی وودبال که سوم تا هشتم مرداد به میزبانی کشور تایلند برگزار می شود اشاره کرد و گفت: انتخابی تیم ملی وودبال زنان و مردان اواسط اردیبهشت در تهران برگزار شد و 4 زن و 5 مرد برای شرکت در این رقابت ها انتخاب شده اند.
یوسف شاهی گفت: برای آماده سازی تیم های وودبال زنان و مردان دو مرحله اردوی یک هفته ای برگزار می کنیم تا تیم ها با آمادگی خوبی راهی تایلند شوند.
وی همچنین به برگزاری تورنمنت بین المللی وودبال به میزبانی شهر تبریز اشاره کرد و گفت: برای چند کشور صاحب نام آسیایی در این رشته از جمله کره جنوبی، تایلند، چین، چین تایپه، اندونزی و مالزی دعوت نامه ارسال شده است و به محض پاسخ این کشورها اسامی کشورهای شرکت کننده اعلام می شود.
به گفت یوسف شاهی تورنمنت بین المللی وودبال به میزبانی تبریز 10 تا 16 شهریور و فقط در بخش مردان برگزار می شود.
دبیر فدراسیون گلف اضافه کرد: از ایران چهار تیم شامل تیم ملی و سه تیم باشگاهی در تورنمنت بین المللی وودبال تبریز شرکت می کنند.

* وودبال و مینی گلف رشد خوبی در کشور داشته است
وی در بخش دیگری از سخنانش به توسعه دو رشته وودبال و مینی گلف در استان های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این دو رشته بر خلاف گلف به فضای اندکی نیاز دارند از سوی هیات های استانی و مردم مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و شاهد رشد قابل توجه آنها در سال های اخیر بوده ایم.
یوسف شاهی گفت: امسال رقابت های قهرمانی کشور مینی گلف با حضو 23 تیم برگزار شد و خوشبختانه شهرداری ها در شهرهای مختلف همکاری و مساعدت خوبی با هیات ها در برگزاری این رقابت ها داشته اند.
وی گفت: متاسفانه در حالی که ما در ایران زمین گلف مناسب و استاندارد نداریم اما کشورهایی چون ترکیه، مالزی و اندونزی بیش از 10 زمین استاندارد دارند و این مساله بر روند رشد آنان در رشته گلف تاثیر بسزایی دارذ.
به گفته وی گلف بازان ایران در زمین های خاکی این رشته را بازی می کنند و به همین دلیل در روزهای نخست رقابت ها و تا عادت کردن به بازی روی چمن عملکرد خوبی ندارند.
ورزش *1828 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال