در قالب طرح سپاس؛

سالانه 450 هزار دیدار با خانواده های شهدا انجام می شود

تهران - ایرنا - مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هر سال به طور میانگین 450 هزار دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران در سراسر کشور در قالب طرح سپاس و توسط مسئولان بنیاد شهید انجام می شود.

حجت‌الاسلام حسن هنرمند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: یکی از سیاست ها و رویکردهای بنیاد شهید بر اساس آموزه های دینی، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و سند چشم انداز این نهاد، مراجعه مسئولان و کارکنان این بنیاد به ایثارگران برای ارائه خدمت در محل اقامت ایثارگران است که در آن اصل «مراجعه خادم به مخدوم» تجلی می شود.
وی اظهار داشت: بنیاد شهید با این توصیف با تدوین و اجرای طرح سپاس گام بلندی برای قدردانی از زحمات و رشادت های ایثارگران در سراسر کشور برداشته است.
هنرمند افزود: این طرح به عنوان یک طرح گسترده ملی برای ساماندهی منابع درون و برون سازمانی برای مراجعه دوره ای به جامعه هدف در محل سکونت جهت تجلیل، تکریم، شناسایی نیازها و مشکلات واقعی ایثارگران، رسیدگی به هنگام و حل مشکل تا حصول نتیجه است.
وی ادامه داد: جامعه هدف بنیاد شهید برای اجرای طرح سپاس شامل خانواده های شاهد شامل والدین، همسران و فرزندان، جانبازان 25 درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده های آنان و آزادگان متوفی است.
مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که در قالب این طرح در کشور انجام می شود، شنیدن مشکلات خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان است که پس از آن به صورت کارشناسی تر مشکل آنها پیگیری خواهد شد.
به گفته هنرمند، این طرح همه جانبازان و خانواده های شهدا را دربرمی گیرد اما در بخشنامه هایی به ادارات و مراکز بنیاد شهید کشور ابلاغ شده که دیدارها با ایثارگرانی باشد که کمتر با آنها دیدار شده است.
ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و570 شهید را تقدیم انقلاب کرد.
همچنین تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر است.
اجتمام ** 7268**1834** 1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال