رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد؛

سیل و آبگرفتگی در 11 استان کشور

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: 11 استان کشور طی پنج روز گذشته گرفتار سیل، آبگرفتگی، توفان و رعد و برق است و عملیات امدادرسانی برای این استان ها در حال انجام است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی افزود: استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، زنجان، قزوین، لرستان و مرکزی تحت تاثیر این حوادث قرار گرفته و امدادگران هلال احمر به یک هزار و 675 هموطن در 28 شهر و روستای این استان ها امدادرسانی کرده اند.
وی ادامه داد: در جریان این امداد رسانی به 138 تن از هموطنان اسکان اضطراری داده شد. تاکنون سه نفر به مراکز درمانی و 54 نفر نیز به مناطق امن منتقل شده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر یادآور شد: متاسفانه در این مدت یک نفر در آذربایجان شرقی به دلیل ریزش آوار و 6 نفر ( یک نفر در تهران، 4 نفر در همدان و یک نفر در لرستان) بر اثر صاعقه جان خود را از دست داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: 62 امدادگر در قالب 227 تیم امدادی به متاثران از سیل و آبگرفتگی، توفان و رعد و برق خدمات امدادی ارائه کرده اند.
سلیمی تصریح کرد: امدادرسانی در خدا آفرین واقع در استان آذربایجان شرقی و بوئین زهرا واقع در استان قزوین ادامه دارد.
اجتمام**9185** 1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال