رییس کمیسیون قضایی مجلس:

مجازات مرتکبین جرم علیه کودکان و نوجوانان افزایش می یابد

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: لایحه حمایت ازحقوق کودکان و نوجوانان، لایحه ای جامع و کامل است که در آن وظایف و تکالیف سازمان های مرتبط تعیین و مجازات مرتکبین جرم افزایش یافته است.

الهیار ملکشاهی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان مربوط به افراد زیر 18 سال است که هدف آن حمایت از این قشر در مقابل جنایاتی است که علیه آنان رخ می دهد.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس افزود: این لایحه بیش از 50 ماده دارد، که چندی پیش در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب شده و هم اکنون در نوبت بررسی صحن مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
ملکشاهی گفت: ما پیش از این قانون جامعی در مورد حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان نداشتیم و قوانین به صورت عمومی برای آنان اجرا می شد، ولی در صورت تصویب نهایی این لایحه، مجازات مرتکبین جرم علیه کودکان و نوجوانان نسبت به بزرگسالان افزایش می یابد.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس اظهار داشت: در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، وظایف و تکالیف نهادها، سازمان ها و وزارت خانه هایی که مرتبط با کودکان و نوجوانان همچون وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی، دستگاه قضایی ، صدا و سیما وزارت کار را مشخص و تکالیفی برای آنان تعیین کردیم.
وی یادآور شد: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار گرفته است.
سیام**9121**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال