داعش زنان و کودکان ایزدی را بازداشت کرده است

دمشق - ایرنا - 'حسین علی خانصوری' فعال اجتماعی عراقی امروز (شنبه) فاش کرد که گروه تروریستی 'داعش'، تعدادی زیادی از زنان و کودکان ایزدی را در زندان های زیرزمینی در سوریه بازداشت کرده است.

روزنامه 'الوطن' چاپ دمشق به نقل از خانصوری افزود: داعش در مناطق 'سوسة'، 'هجین'، 'شعفة' و 'باغوز' در استان 'دیرالزور' سوریه و همچنین در منطقه 'دشیشه' در نزدیکی مرزهای این کشور با عراق بیش از 2 هزار زن و کودک ایزدی از اهالی 'سنجار' عراق را بازداشت کرده است.
وی توضیح داد: فقط در منطقه دشیشه بیش از 300 کودک، دختر و جوان ایزدی بسر می برند که داعش در هنگام قتل عام ایزدیها در اوایل اوت سال 2014 آنها را ربوده است.
وی اضافه کرد: مناطق یاد شده به ویژه دشیشه و هجین در معرض بمباران ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به ویژه جنگنده های فرانسوی قرار دارد.
بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش زنان و کودکان ربوده شده ایزدی را که تعدادشان سه هزار و 158 نفر برآورد شده را در بازارهای برده فروشان در مناطق تحت اشغال خود در سوریه به فروش می رساند.
گروه تروریستی داعش در سوم اوت 2014 ( یکشنبه 12 مرداد 93 ) به بخش سنجار و روستاهای غرب موصل مرکز استان 'نینوا' در شمال عراق یورش برد و مردان و جوانان ایزدی را قتل عام کرد. این گروه تروریستی زنان، دختران و کودکان ایزدی را به عنوان 'برده و غنیمت' در ازای دریافت مبالغ هنگفتی به فروش می رساند.
با وجود تصرف مناطق اشغالی توسط تروریستهای داعش در عراق، اما این گروه تعداد زیادی از زنان و کودکان ایزدی را به مناطق اشغالی در سوریه منتقل کرده است .
خاورم ** 1487 **8005**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال