آمریکا نخستین حریف بسکتبال سه نفره بانوان ایران

تهران- ایرنا- جام جهانی بسکتبال سه نفره بانوان در حالی از 19 خرداد در فیلیپین آغاز می شود که ملی پوشان ایران در نخستین دیدار آمریکا را پیش رو خواهند داشت.

به گزارش روز جمعه ایرنا از فدراسیون بسکتبال، تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در گروه سوم مسابقات با روسیه، آندورا، آمریکا و اوگاندا هم گروه است و از 19 خرداد با حریفان خود رقابت می کند.
برنامه دیدارهای تیم ملی ایران به شرح زیر است:
شنبه 19 خرداد: ساعت 8 ایران - آمریکا / ساعت 9:30 اوگاندا - ایران
دوشنبه 21 خرداد: ساعت 8 ایران - روسیه / ساعت 9:30 ایران - آندورا
تیم برتر گروه به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند که سه شنبه 21 خرداد برگزار می شود.
تیم بسکتبال سه نفره بانوان با سرمربیگری «نیکا بیک لیک لی» و سرپرستی «مریم رشیدی» برای جام جهانی سه نفره فیلیپین آماده می شود.
چهارمین اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان از هفتم تا 13 خرداد در سالن امام خمینی (ره) شهرستان گرگان با حضور شش بسکتبالیست در حال برگزاری است.
سعیده علی، معصومه اسماعیل زاده، مژگان خدادادی، شادی عبدالوند، کیمیا یزدیان تهرانی و شیدا شجاعی بازیکنان دعوت شده به این اردو هستند.
رییس دپارتمان بسکتبال سه نفره بانوان فدراسیون گفت: بانوان بسکتبالیست در تیم ملی سه نفره، چهارمین اردوی آماده‌ سازی خود را پشت سر می گذارند و رقابت های جهانی بسکتبال سه نفره بانوان از هجدهم خرداد در فیلیپین آغاز می شود و از شش بازیکن حاضر در اردو چهار نفر راهی رقابت‎های جهانی خواهند شد.
«گلاره کاکاونپور» افزود: حضور تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران برای نخستین مرتبه در جام جهانی افتخار بزرگی است و این در حالی است که ملی پوشان ایران سال‌ها در عرصه‌های بین المللی حضور نداشتند.
وی یادآور شد: این تیم اردیبهشت ماه به کاپ آسیا نیز اعزام شد که پس از سال‌ها غیبت در رقابت‌های بین المللی در مدت زمان کوتاهی بسکتبال بانوان دو رویداد بسیار بزرگ بین المللی را تجربه کرده است.
بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال بانوان افزود: تیم ملی در جام جهانی در گروه مرگ و با تیم های آمریکا، روسیه، آندورا و اوگاندا هم گروه است. آمریکا مهد بسکتبال جهان و روسیه نیز قهرمان دوره قبل رقابت‌ها به شمار می‌رود و آندورا نیز رده دوم رنکینگ جهانی را در اختیار دارد و تیم اوگاندا هم تیمی کاملا فیزیکی است.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال