کارگردان تئاتر در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد:

کودکی، دوران طلایی تربیت تماشاگر تئاتر

تهران - ایرنا - کارگردان و نمایشنامه نویس تئاتر گفت: آشنا کردن فرزندان ایران با تئاتر از دوران کودکی باعث می شود که تماشاگران ثابت در این حوزه تربیت شوند.

حمیدرضا نعیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه واژه تماشاگر کاذب برای برخی از مخاطبان تئاتر به وجود آمده است تصریح کرد: این عنوان به مخاطبانی اطلاق می شود که عقبه دیدن تئاتر ندارند یا به واسطه حضور یک چهره سینمایی و جریان تبلیغی در یک نمایش به تماشای تئاتر روی آورده اند.
وی با بیان اینکه استفاده از این عنوان برای تماشاگر تئاتر بسیار قابل تامل است، تاکید کرد: بر همین اساس است که باید با تقویت تئاتر کودک و نوجوان، فرزندان جامعه را از سنین کم به تماشای تئاتر ترغیب کنیم.
کارگردان نمایش «شوایک؛ یک سرباز ساده دل» با بیان اینکه تماشاگری که از دوران کودکی، نوجوانی و جوانی با تئاتر رشد کرده باشد هرگز دست از حمایت هنرهای نمایشی بر نمی دارد، گفت: اگر تماشاگران ثابت تئاتر نباشند این هنر می تواند خیلی زود به سوی نابودی گام بردارد؛ زیرا این افراد بعد از سال ها همراهی با نمایش تبدیل به فردی متخصص و صاحب نظر در حوزه هنرهای نمایشی می شود که توان بازشناختن تئاتر خوب و بد را دارد.

** در کشور تئاتر گسترده و وسیع در حوزه کودک و نوجوان نداریم
وی افزود: دلیل به وجود آمدن تماشاگر کاذب، ریشه نداشتن این افراد در تئاتر است زیرا در کشور تئاتر گسترده و وسیعی در حوزه کودک و نوجوان نداریم.
کارگردان نمایش «سقراط» با بیان اینکه تماشاگر تئاتر درک عمیقی از مشکلات و مسائل به دست می آورد، گفت: تئاتر بر اندیشه افراد تاثیر می گذارد و به همین دلیل برای داشتن نمایش خوب و در نتیجه جامعه سالم باید تمام توان خود را در این حوزه معطوف به کودک و نوجوان کنیم.
وی اظهار داشت: با برگزاری رویدادهای هنری برای کودک و نوجوان می توانیم آثار فاخر، مناسب برای این قشر را آماده کرده و با اجرا در سالن ها، فرهنگسراها و مدارس تماشاگران بسیاری را برای ساختن اندیشه مناسب فردا جذب کنیم.
فراهنگ ** 7561 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال