طرح آمایش سرزمینی هنر آغاز شده است

تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گروهی از صاحبنظران و کارشناسان متخصص و مجرب، مطالعات طرح آمایش سرزمینی هنر را آغاز کرده اند.

سید مجتبی حسینی روز جمعه درباره آخرین وضعیت طرح آمایش سرزمینی هنر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا تصریح کرد: معتقدم قبل از هر صحبت و سخنرانی، باید روندی تکمیل شده باشد و درصورت انجام کار، راجع به آن حرفی بیان شود، چراکه این روند، حاصل و نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.
وی افزود: از چند ماه گذشته، فاز مطالعاتی طرح آمایش سرزمینی هنر توسط یک گروه کارشناسی و تخصصی با نظارت معاونت امور هنری وزارت ارشاد آغاز شده است تا پهنه های هنری ایران، شناخته شود.
معاون وزیر ارشاد توضیح داد: در این تحقیقات، خاستگاه فرهنگی، تاریخی و مردمی هر گونه از هنر مشخص خواهد شد و برای خروجی بهتر و موثرتر، تقسیم بندی ها بر اساس مزیت های نسبی داخلی خواهد بود.
وی تاکید کرد: قصد داریم بر اساس مطالعات و نتایج مشخص، به دور از هر فشار و جریانی در زمینه های مختلف تصمیم گیری کنیم و معتقدیم با استخراج کیفیت و کمیت در هر نقطه ای می توانیم منطقه بندی مناسبی بر اساس ویژگی ها داشته باشیم.
حسینی با بیان اینکه برای نتیجه بهتر و پیشروی بر اساس استانداردها در این پروژه، مطالعات به حوزه های کوچکتر تقسیم شده است، اظهار داشت: به عنوان مثال برای آغاز، مطالعات موسیقایی شروع شده و احتمالا تا پایان تابستان به اتمام می رسد و حوزه های موسیقی نواحی، اصیل ایرانی و کلاسیک مشخص شود و در گام دوم و به زودی مطالعات هنرهای نمایشی و سپس هنرهای تجسمی آغاز می شود.
وی افزود: به آینده هنر و هنرمندان ایران امیدوارم زیرا توان هنری و استعدادهای چشمگیر امروز با هنرمندان جوان و پر انگیزه، رویدادهای بسیاری را می تواند در کشور رقم بزند.
معاون هنری وزارت ارشاد درعین حال به محدودیت بودجه های دولتی و فراوانی استعدادها و ظرفیت های هنری کشور اشاره کرد و گفت: اگر از سوی دولت حمایت کمتری دیده می شود به دلیل گستردگی توجه مردم به هنر است و بودجه موجود، توان پاسخگویی به حجم زیاد درخواستها را ندارد.
فراهنگ ** 7561 **1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال