زوج دوچرخه سوار:

رکابزنی دور ایران به چالش کشیدن زندگی ماشینی است

گرگان - ایرنا - زوج دوچرخه سوار مشهدی ایرانگرد، هدف از برنامه رکاب زنی دور ایران را ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و به چالش کشیدن زندگی ماشینی امروزی بیان کردند.

به گزارش ایرنا، احسان منصوریان روز دوشنبه به همراه همسر (شیما هاشم نیا) و فرزندش (ارسلان 9 ماهه) سفر خود را 22 فروردین از مشهد مقدس آغاز کردند و تاکنون از شهرهای نیشابور، سبزوار، گرمه، جاجرم، اسفراین و بجنورد گذر کرده و در هفته جاری به گلستان رسیدند و امروز - دوشنبه - این استان را به سمت غرب کشور ترک کردند.
احسان منصوریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گرگان اظهار کرد: به چالش کشیدن سبک زندگی ماشینی هدف اصلی این سفر یک ساله است.
وی با بیان اینکه با کمترین هزینه و امکانات این سفر را آغاز کرده و هدف ما نشان دادن شعار 'خواستن توانستن است'، افزود: تلاش داریم که بیش از 10 هزار کیلومتر را در مدت یک سال رکاب بزنیم و در پایان به مشهد برسیم.
این دوچرخه سوار ایرانگرد اضافه کرد: این رکابزنی خانوادگی حامل پیامی با عنوان 'حفظ آب، خاک و هوا برای نسل های آینده و فرزندان ما ' است.
وی همچنین توجه و آگاهی دادن به مردم برای کاهش مصرف انرژی و حفظ محیط زیست را از برنامه های این سفر بیان کرد و یادآور شد: افراد جامعه با کمی تامل بر این مساله ترغیب به استفاده از وسیله نقلیه عمومی، دوچرخه و یا پیاده روی می شوند.
منصوریان گفت که در این سفر خانوادگی به شیوه گذشتگان به صورت سردسیر و گرمسیری حرکت می کنند و در فصل بهار مناطق شمال ایران، تابستان غرب و شمال غرب، پاییز مناطق مرکزی و در زمستان در جنوب ایران رکاب زده و سپس به سمت شرق کشور و در نهایت خراسان رضوی ادامه مسیر می دهند.
وی همچنین خود را سفیر پویش - کمپین - با دوچرخه و ترویج دهنده استفاده از این وسیله در رفت و آمدهای روزانه بیان کرد.
این دوچرخه سوار ایرانگرد همچنین بر استفاده مردم و مسئولان از این وسیله در مسیرهای درون شهری و نیز ایجاد مسیرهایی ویژه از شهرها برای دوچرخه سواری تاکید کرد.
3014/1648

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال