طرح زکات ورزشی در تکواندو اجرایی شده است

شهرکرد- ایرنا- رئیس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران از اجرای طرح زکات ورزشی در رشته تکواندو خبر داد و گفت: این طرح اکنون در 6 استان اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا، محمد پولادگر پنجشنبه شب در مجمع انتخاب رئیس هیات تکواندو چهارمحال و بختیاری در اداره کل ورزش و جوانان استان افزود: این طرح بزودی در سایر استانها نیز اجرایی می شود.
وی گفت: در این طرح، خانواده های بی بضاعت که توان پرداخت شهریه را ندارند، کودکان و نوجوانان مستعد آنان در رشته تکواندو شناسایی و زیر نظر مربیان فدراسیون آموزش های تکواندو را فرا می گیرند.
وی افزود: ممکن است در بین این استعدادها، کودکانی باشند که از پتانسیل بالایی در رشته تکواندو برخوردار باشند و بعدها بتوان به تیم های ملی نیز راه پیدا کنند.
رئیس فدراسیون تکواندو روحیه ظلم ستیزی، سلحشوری و دلاوری را از مهمترین خصلت های این رشته ورزشی در ایران عنوان و تصریح کرد: ایران در ورزش تکواندو اکنون یکی از سه کشور برتر جهان است.
پولادگر اظهار داشت: تکواندوکاران همه استانها جز سه استان در رقابت های بین المللی حضور یافته اند و این نشان از اهمیت تکواندو در ایران است که باید به طرح استعدادیابی توجه ویژه شود.
رئیس فدراسیون تکواندو از بومی سازی سیستم الکترونیکی داوری و هوگو تکواندو در ایران خبر داد و گفت: با تلاش محققان دانشگاه شریف اکنون سیستم الکترونیکی داوری و هوگو دیجیتال در ایران تولید می شود.
وی به قهرمانی تیم نوجوانان ایران در جهان در ماه گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در این رقابتها 49 کشور به دنبال کسب مدال و سهمیه المپیک نوجوانان بودند که تنها ایران و روسیه موفق به کسب هر 6 سهمیه این رشته در جهان شدند.
به گفته وی، ورزش تکواندو برای نظام جمهوری اسلامی ایران یک نشان اقتدار در سطح ورزش جهان است و باید در استان ها به این رشته توجه جدی شود.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری پیشتر در سنگین وزن بانوان صاحب عنوان بود و باید دوباره به روزهای اوج خود برگردد.
به گزارش ایرنا، در این نشست عزت الله بهرامی به عنوان رئیس هیات ورزش تکواندو چهارمحال و بختیاری معرفی و از خدمات محسن عبداللهی قدردانی شد.
2097/6021/1042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال