رهبر جنبش انصارالله یمن:

انتقال سفارت آمریکا، مقدسات مسلمانان را هدف قرار داده است

تهران - ایرنا - «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن چهارشنبه شب در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس گفت، هدف این طرح واشنگتن ضربه زدن به مقدسات امت اسلامی است.

به گزارش شبکه المسیره یمن، رهبر جنبش انصارالله در سخنرانی تلویزیونی خود به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، این ماه مبارک را به مردم یمن و تمامی مسلمانان تبریک گفت.
الحوثی با اشاره به این که واشنگتن در بسیاری از مسائلی که در فلسطین و در دیگر کشورهای اسلامی و منطقه جریان دارد، همدست اسرائیل است، به همین دلیل انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به قدس جای شگفتی نداشت.
وی گفت: برخی کشورها برای توجیه روابط خود با آمریکا، در صدد هستند، میان واشنگتن و تل آویو تفاوت قائل شوند، درحالی که این دو رژیم دو روی یک سکه هستند.
رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع جنگ نرم در مسائل فرهنگی و معنوی اشاره کرد و افزود: از ماه مبارک و عبادت در آن باید برای رویارویی با جنگ نرم بهره گرفت، چرا که روح انسان نیازمند مراقبت همیشگی است و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تقویت این مهم است.
پیش از رهبر انصارالله، محمد علی الحوثی' رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با تاکید بر حمایت از آرمان های فلسطین، خطاب به متجاوزان به کشورش گفت، به جای آن که با ما بجنگید،طوفان قاطعیتی علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کنید که قدس را از دست مردم فلسطین درآورده است.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، روز دوشنبه 14 می مصادف با 24 اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی رسمی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
در این مراسم که در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برخی از مقام های آمریکایی از جمله «استیون منوچین» وزیر خزانه داری و «جرد کوشنر» داماد و 'ایوانکا» دختر دونالد ترامپ شرکت داشتند.
همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس، نظامیان صهیونیست دوشنبه 14 می (24 اردیبهشت) راهپیمایی مردم غزه در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) را به خاک و خون کشیدند.
در جریان این حملات، 62 فلسطینی شهید و سه هزار و 188 تن دیگر زخمی شدند.
همچنین از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت (10 فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» در نوار مرزی غزه با اراضی اشغالی 1948 تاکنون 116 فلسطینی به شهادت رسیده و 12 هزار 520 تن دیگر نیز زخمی شدند.
شبس**9363*1488**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال