خبرگزاری فرانسه: سران اروپا برای حفظ برجام متحد شدند

تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع خبری خود گزارش داد که سران کشورهای اروپایی در نشست شامگاه چهارشنبه خود در بلغارستان، برای اتخاذ «رویکردی متحد» به منظور حفظ برجام به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، یک منبع آگاه چهارشنبه شب به این رسانه گفت: اتحادیه اروپا با وجود تصمیمات اخیر [آمریکا] درخصوص تغییرات آب و هوایی، ایران و تعرفه‌های تجاری، به تلاش برای یک نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون ادامه خواهد داد.
وی تاکید کرد که سران اروپایی در نشست صوفیه، برای آغاز کار روی طرحی باهدف حمایت از کسب و کارهای اروپایی علیه تحریم‌های آمریکا به توافق رسیدند.
این منبع آگاه تاکید کرد که در این جلسه همچنین موضوع اقدامات منطقه‌ای تهران، فعالیت‌های موشکی و نیز سرنوشت برنامه هسته‌ای کشورمان پس از سال 2025 نیز مطرح شده است.
وی در ادامه با اشاره به طرح کاخ سفید برای اعمال تعرفه‌های سنگین بر واردات فلزات از اروپا، از تدوین طرحی در این رابطه خبر داد و گفت که اتحادیه اروپا تا زمانی که «اسلحه به سمت سرش نشانه رفته باشد» پای میز مذاکره با آمریکا در این رابطه نخواهد نشست.
ایران و اروپا هم اکنون مشغول بررسی امکان تداوم اجرای برجام هستند. تهران بارها گفته است که چنانچه منافعش در توافق تامین نشود، شانسی برای ادامه آن قائل نخواهد بود.
شبس ** 9386 **1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال