دراعتراض به جنایات صهیونیستی ها؛

ایتالیایی ها کشتار فلسطینیان را محکوم کردند

رم - ایرنا - صدها ایتالیایی روز چهارشنبه با تجمع مقابل پارلمان این کشور، اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار فلسطینی ها در غزه و انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از رم، معترضان ضمن محکوم کردن سکوت رسانه های غربی خواستار موضع گیری قاطع پارلمان ایتالیا در قبال جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار بی رحمانه فلسطینیان شدند.
تظاهرکنندگان با شعار 'اسرائیل قاتل است' و 'فلسطین آزاد باید گردد' خواستار پایان تبعیض نژادی در فلسطین اشغالی شدند. این در حالی است که دولت ایتالیا همچنان سردرگم خروج از بن بست سیاسی است و موضعی در قبال جنایات اخیر رژیم صهیونیستی اتخاذ نکرده است.
«انجلینو الفانو» وزیر امورخارجه ایتالیا از کشتار فلسطینی ها به دست نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه ابراز نگرانی عمیق کرده و روز دوشنبه در بیانیه ای به منظور مداوای مجروحان درگیری میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینیان معترض در نوار غزه،خواستار خویشتنداری دو طرف شد.
در عین حال هزاران ایتالیایی و فلسطینیان مقیم این کشور روز شنبه در هفتادمین سالگرد 'روز نکبت' علیه رژیم غاصب صهیونیستی و برای آزادی ملت فلسطین، در شهرهای رم و میلان راهپیمایی کردند.
تظاهرکنندگان با حمل پرچم های فلسطین و شعار نوشته های ضد اسرائیلی خواستار آزادی غزه و زندانیان سیاسی فلسطینی شدند. معترضان اعلام کردند که علیه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به میدان آمده و در کنار مردم غزه هستند تا به جوانان اروپایی و جهانیان بگویند که فلسطین وجود دارد و به حیات خود ادامه می دهد.
نظامیان صهیونیست روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه ، راهپیمایی مردم غزه را در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (پایه ریزی رژیم صهیونیستی در فلسطین) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی به خاک خون کشیدند که در جریان آن 62 تن شهید و حدود سه هزار نفر زخمی شدند.
اروپام**461*شبس*1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال