انبارهای غیراستاندارد، کالای قاچاق مکشوفه را از بین می برد

تهران- ایرنا- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بخشی از کالاهای قاچاق کشف شده به دلیل استاندارد نبودن شرایط انبارها در طول زمان از بین می رود؛ به همین سبب این اموال تا پایان امسال تعیین تکلیف می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علی مویدی» عصر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به خبرنگاران اعلام کرد: در جلسه امروز درباره راهبردها و برنامه های کلان مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین تعیین تکلیف اموال کشف شده صحبت شد.
وی گفت: بازصادرات کالاهای قاچاق مکشوفه، مستلزم اسناد اولیه است که امروز، صدور اسناد مورد نیاز توسط مبادی مربوط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مویدی تاکید کرد صادرات کالاهای قاچاق مکشوفه مستلزم مقررات خاص است که بخش هایی از این قوانین در جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق تصویب شد.
به گزارش ایرنا، وزارتخانه هایی همچون دادگستری، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، کشور، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شمار می روند.
همچنین 2 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های تعزیرات حکومتی، جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، صدا و سیما، بازرسی کل کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهی نیروی انتظامی، بانک مرکزی، گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از اعضای این ستادند.
جلسه امروز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نخستین نشست این ستاد در سال 1397 بود که با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، «سید علیرضا آوایی» وزیر دادگستری و نمایندگان سازمان های عضو، پشت درهای بسته برگزار شد.

اقتصام*9189*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال