آئین تودیع و معارفه روسای دانشگاه هنر برگزار شد

تهران-ایرنا - آئین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه هنر عصر روز چهارشنبه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هنرمندان، استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، این آئین که در محل تالار فارابی دانشکده کاربردی هنر برگزار شد، دکتر غلامرضا اکرمی رئیس دانشگاه هنر تودیع و دکتر سیدحسن سلطانی به عنوان رئیس جدید این مجموعه معارفه و منصوب شد.
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این آئین در سخنانی با تقدیر از زحمات دکتر اکرمی در طول تصدی گری، مدیریت دانشگاه ها به ویژه دانشگاه هنر را کاری بس دشوار دانست.
وی افزود:بدون تردید اداره مجموعه دانشگاهی هنر و انجام ماموریت محوله از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با در نظر گرفتن کسب رضایت همه دست اندرکاران دانشگاه هنر با وجود توجه به ظرافت ها، تنوع آرا و سلایق مختلف بسیار مشکل است.
دکتر غفاری ادامه داد: برای دانشگاه هنر از یک سو به نوعی بحث نظری و بینش اهمیت دارد و از سویی وجه عملی که برای آن تعریف شده است، از طرفی هر دو وجه با یک مقوله مهمتری که امروزه در دانشگاه های جدید از آن تحت عنوان مسئولیت اجتماعی و فعالیت های متعهدانه تعبیر می شود اهمیت یافته است.
کتر غلامرضا اکرمی رئیس قدیم دانشگاه هنر نیز در سخنانی با بیان اینکه، هر مدیریت یک دوره ای دارد و به سرعت سپری می شود، گفت: به طور حتم یک مدیر چه خوب و چه بد را می خواهند تغییر دهند باید قبل از آن جلوتر صدا کنند و اطلاع دهند نه اینکه همان روز حکم صادر شود.
وی با اشاره به سوابق کاری خود در مراکز علمی اظهارداشت: در طول 40 سال سپری شده از انقلاب اسلامی حدود 30 سال را به مدیریت مشغول بوده ام که 20 سال از مدیریت بنده مربوط به دانشگاه ها و آموزش عالی می شود و 10 سال آن نیز مربوط به دانشگاه هنر بوده است.
اکرمی گفت: عِرقی که بنده به دانشگاه هنر دارم شاید خیلی از همکاران نداشته باشند، من این دانشگاه را دانشگاه کردم چراکه در دوره ای اینجا تنها یک مجتمع آموزشی بود. ضمن اینکه زمین 140 هکتاری این دانشگاه در کرج را توانستیم احیا کنیم.
وی کارکردن در دانشگاه هنر را بسی دشوارتر از حتی دانشگاه تهران دانست و گفت: شاید این دانشگاه وسعتی نداشته باشد اما کارکردن در آن خیلی وقت و انرژی می گیرد و یکی از مشکلات این دانشگاه این است که بعد از 40 سال هنوز سامان نیافته است.
دکتر اکرمی در ادامه با تاکید بر اینکه، به هیچ وجه از این تغییر ناراحت نیست و بسیار خوشحال نیز است، گفت: چراکه مسئولیت در جمهوری اسلامی کار بسیار سنگینی است.
دکتر سید حسن شهرستانی رییس اسبق دانشگاه هنر نیز که یکی از مدعوین این آئین بود در سخنانی با تاکید بر اینکه، دانشگاه هنر از یک ظرافت برخوردار است، گفت: ما باید از این فرصت ها استفاده کرده و بیشتر به جای حواشی به مبانی بپردازیم.
وی با بیان اینکه، دانشگاه هنر در واقع یکی از مهمترین کانون های فرهنگ و هنر ایران است، اظهار داشت: مبنای کار دانشگاه هنر این است که هنر ایران اسلامی را شکوفا کند و این کار نیازمند خرد، دانش، عشق و صبوری است.
وی گفت: بنده بارها به نقاشان گفته ام که نمی شود که شما نقاش ایرانی باشید اما شاهنامه فردوسی، خسرو و شیرین و لیلی و مجنون را نخوانده باشید، در غیر اینصورت همه شما تبدیل به کپی کار پیکاسو خواهید شد، ضمن اینکه غربی ها از ما هنر ایرانی می خواهند.
رئیس اسبق دانشگاه هنر ادامه داد: دانشگاه هنر در واقع محل تلاقی اندیشه، دل و دست است، دستی محصول را عرضه می کند که اگر اندیشه آرام نباشد از دست کاری نیز بر نخواهد آمد البته لازمه این آرامش نیز همدلی و همزبانی است.
1836**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال