با حضور شرکتهای ایرانی؛

نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی باکو گشایش یافت

باکو – ایرنا – بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی ، محصولات و ماشین آلات کشاورزی روز چهارشنبه با حضور 34 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در باکو گشایش یافت .

به گزاش ایرنا ، مراسم گشایش این نمایشگاه بین المللی با حضور « محمد مهدی کربلایی» مدیرعامل سازمان اتکا ، وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان ، سفیران و نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی کشورهای خارجی برگزار شد .
در این نمایشگاه بین المللی که با مساعدت وزارت کشاورزی جمهوری آذربایجان و با حمایت سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) برگزار می شود ، بیش از 200 شرکت از 34 کشور از جمله چند شرکت جمهوری اسلامی ایران فعال در تولید محصولات غذایی و ماشین آلات کشاورزی حضور دارند.
کربلایی در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه از ظرفیت های همکاری با جمهوری آذربایجان باید استفاده کنیم ، گفت : این کشور همسایه ایران است و علاوه بر نزدیکی جغرافیایی در زمینه کشاورزی و کیفیت اقلیمی دارای ظرفیت زیادی است ..
وی با اشاره به دیدارش با مقامات جمهوری آذربایجان، افزود: در مورد همکاری در حوزه صادرات و واردات بین دو کشور و بین سازمان اتکا و شرکت های مختلف جمهوری آذربایجان با مقامات این کشور تبادل کردیم .
کربلایی گفت : این نمایشگاه هم می تواند زمینه خوبی باشد برای شناخت توانمندی های جمهوری آذربایجان باشد ، ایران نیز با تجربه امسا ل می تواند در نمایشگاه های آینده بصورت مفصل حضور یابد و توانمندی های خود را عرضه کند .
وی اظهارداشت : ظرفیت های موجود دو طرف قابل استفاده است و سازمان اتکا می تواند از این ظرفیت ها استفاده کند.
مدیرعامل اتکا گفت: در جریان سفر به باکو وحضور در این نمایشگاه با یکی از شرکت های بزرگ جمهوری آذربایجان مذاکراتی داشتیم که بر اساس آن می توانیم ظرفیت صادرات خود را در این کشور گسترش بدهیم .
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و محصولات و ماشین آلات کشاورزی به مدت سه روز در باکو ادامه خواهد داشت .
خاورم ** 337*1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال