مدیر کل مدیریت بحران کمیته امداد:

199هزار قلم لوازم ضروری بین مددجویان مناطق محروم توزیع شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد از توزیع 199 هزار قلم لوازم ضروری زندگی بین مددجویان ساکن در مناطق محروم خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، آذر اسماعیلی، با اعلام اینکه مددجویان مناطق محروم و مرزی در اولویت خدمت‌رسانی این نهاد هستند، اعلام کرد: سال گذشته با توجه به نیازسنجی انجام‌شده از وضعیت زندگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق محروم و مرزی کشور، 199 هزار قلم لوازم ضروری زندگی به ارزش 31 میلیارد تومان تهیه و توزیع شد.
وی ادامه داد: این اقلام شامل 10هزار و 900 بخاری گازی، 16 هزار و 700 منبع آب، 9 هزار آبگرمکن، هفت هزار و 900 دستگاه یخچال، 47 هزار پنکه و 100هزار بسته لوازم‌تحریر بود.
اسماعیلی با اشاره به اینکه در سال 95، حدود 146 هزار قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم با اعتبار 17 میلیارد و 200 میلیون تومان توزیع‌شده بود، افزود: ارزش ریالی این اقلام در سال 96 نسبت به سال پیش از آن حدود 90 درصد افزایش داشت.
وی با بیان اینکه برخی مددجویان ساکن در مناطق محروم دچار فقر غذایی هستند گفت: در نیمه دوم سال 96، هفت هزار و 500 سبد غذایی با اعتبار 750 میلیون تومان به مددجویان ساکن در مناطق محروم داده شد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد اعلام کرد: امسال اعتبار سبد غذایی برای این دسته از مددجویان تحت حمایت به‌صورت ویژه افزایش یافته است.
وی با اظهار اینکه سال گذشته برای توزیع سبد غذایی میان مددجویان ساکن در مناطق محروم از گروه‌های جهادی کمک گرفته شد، افزود: با توجه به‌دقت و سرعت عمل این گروه، امسال نیز از توان گروه‌های جهادی استانی به‌صورت هدفمند استفاده می‌شود.
اسماعیلی با اشاره به اینکه برای تمرکز و دادن خدمات ویژه به مناطق محروم و مرزی کشور، 95 منطقه حاد محروم شناسایی‌شده است، گفت: دبیرخانه گروه‌های جهادی در کمیته امداد تشکیل شده و این دبیرخانه رسیدگی به 35 منطقه حاد محروم را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد از راه‌اندازی سامانه‌ رصد نیازها و خدمات به مددجویان مناطق محروم خبر داد و گفت: این درگاه با هدف استفاده از توان خیران و گروه‌های جهادی کشور برای هم‌افزایی در رسیدگی ویژه به مددجویان مناطق محروم ایجادشده است.
اسماعیلی گفت: یک‌میلیون و 117هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ساکن مناطق محروم و مرزی هستند و طبق برنامه کمیته امداد باید با خدمات مورد نیاز سطح اقتصادی این مددجویان به سطح مناطق برخوردار نزدیک شوند.
اجتمام* 3377 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

موضوعات مرتبط