ساعت درس تربیت بدنی پایه 12 افزایش یافت

شهرکرد - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با افزوده شدن 2 ساعت به زمان درس تربیت بدنی پایه 12 در سال تحصیلی 98 - 97، مجموع ساعت های این درس به 3 ساعت افزایش یافت.

مهرزاد حمیدی روز چهارشنبه در آیین پایانی چهارمین المپیاد ورزش درون مدرسه ای چهارمحال و بختیاری افزود: در سال تحصیلی جاری نیز زمان درس تربیت بدنی در پایه 11 از یک به 2 ساعت افزایش پیدا کرد.
وی آپارتمان نشینی و تغییر الگوی زندگی را تهدیدی برای کودکان و نوجوانان دانست که با افزایش ساعت ورزش در مدارس و همچنین برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی این مشکل رفع خواهد شد.
به گفته وی، المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای فرصت تحرک بیشتر بین دانش آموزان و توسعه ورزش را فراهم و روحیه کار گروهی را نیز گسترش می دهد.
حمیدی، ارتقای سلامت جسمی و روانی دانش آموزان، افزایش آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی، کمک به انس بیشتر دانش آموزان با فعالیت های ورزش همگانی و قهرمانی و راه اندازی نهضت داوطلبی در تربیت بدنی را از اهداف برگزاری المپیادهای ورزش درون مدرسه ای عنوان کرد.
وی افزایش جمعیت زیر پوشش فعالیت های تربیت بدنی، شناسایی استعدادهای ورزشی در بین دانش آموزان، افزایش و توسعه کار تیمی و توسعه مهارت های ارتباطی بین دانش آموزان را از دیگر اهداف دانست.
به گزارش ایرنا، چهارمین دوره المپیاد ورزش درون مدرسه ای چهارمحال وبختیاری با رقابت 110 هزار دانش آموز در مدرس برگزار که از این تعداد بیش از 4 هزار دانش آموز به مرحله استانی راه پیدا کردند.
7360/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال