سران آمریکا و کانادا در باره نفتای جدید گفت و گو کردند

تهران- ایرنا- رویترز گزارش داد: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طی نشست روز دوشنبه خود بر اهمیت دستیابی به توافق فوری بر سر معاهده نفتا تاکید کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر نخست وزیری کانادا نوشت: ترودو و ترامپ همچنین در مورد پیشرفت های حاصل شده در مذاکرات نفتا نیز گفتگو کردند.
این خبرگزاری تصریح کرد: هفته گذشته به دنبال آن که پل رایان سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که باید نهایتا تا 17 مه (27 اردیبهشت ماه) نفتای جدید منعقد شود تا کنگره کنونی آمریکا شانس تصویب آن را داشته باشد، فشارها برای رسیدن به توافق بر سر نفتا افزایش یافت.
مذاکرات جمعه گذشته مقام های ارشد آمریکا، کانادا و مکزیک برای از سرگیری موافقتنامه نفتا به نتیجه نرسیده بود.
به گزارش ایرنا، معاهده تجارت آزاد آمریکای شمالی یا نفتا (NAFTA - North American Free Trade Agreement) یک سازمان تجاری منطقه‌ای متشکل از سه دولت ایالات‌ متحده آمریکا، کانادا و مکزیک است. این قرارداد به سه کشور عضو اجازه مبادلات تجاری بدون محدودیت با یکدیگر می دهد. نفتا نخستین بار در ژانویه 1988 به امضا سه کشور عضو رسید و از ژانویه 1989 به اجرا درآمد.
ترامپ از زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و پس از انتخاب شدن بارها این قرارداد را مورد انتقاد قرارداد. وی با این استدلال که این معاهده فرصت های شغلی در آمریکا را از بین برده، خواستار بازنگری در آن شده است.
اروپام**9418**1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال