اتحادیه عرب برای بررسی تصمیم آمریکا جلسه تشکیل می دهد

تهران - ایرنا - 'اتحادیه عرب' برای مقابله با تصمیم غیر قانونی آمریکا در انتقال سفارت خود به شهر 'قدس'، چهارشنبه هفته جاری جلسه فوق العاده تشکیل می دهد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری 'الشرق الاوسط'، اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای، ضمن غیر قانونی خواندن اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود از 'تل آویو' به قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و مغایرت آن با قوانین بین المللی اعلام کرد که این نهاد چهارشنبه هفته جاری در سطح نمایندگان دائمی جلسه فوق العاده تشکیل می دهد.
یک منبع دیپلماتیک در این ارتباط به الشرق الاوسط گفت: این جلسه بنا به درخواست نمایندگی دائم فلسطین در اتحادیه عرب و پس از موافقت دو کشور عضو و مشورت با نمایندگی عربستان که ریاست کنونی آن را بر عهده دارد، برگزار می شود.
'دیاب اللوح' سفیر فلسطین در مصر نیز اعلام کرد که بر اساس درخواست 'محمود عباس' رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و 'ریاض المالکی' وزیر خارجه این تشکیلات، جلسه اتحادیه عرب در سطح نمایندگان دائمی برای مقابله با تصمیم غیر قانونی آمریکا درباره قدس تشکیل می شود.
برگزاری جلسه فوق العاده اتحادیه عرب به درخواست یک عضو و موافقت دستکم دو کشور دیگر، بستگی دارد.
بر اساس تصمیم 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا امروز سفارت این کشور در سرزمین های اشغالی طی مراسمی از تل آویو به قدس اشغالی منتقل می شود.
تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس با واکنش گسترده جامعه جهانی و محکومیت این اقدام رییس جمهوری ایالات متحده همراه بود.
فلسطینیان از صبح امروز به منظور اعتراض به اقدام آمریکا، تظاهرات گسترده ای بر پا کرده اند. این تظاهرات در قدس اشغالی با حمله نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به خشونت کشیده شد.
خاورم** 1453**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال