AFC اعلام کرد:

«اعتدادی»، ماشین گلزنی تیم فوتسال بانوان ایران

تهران - ایرنا - در آستانه فینال رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا، «فاطمه اعتدادی» ستاره تیم فوتسال ایران در مصاحبه با تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) با ابراز خوشحالی از روند صعودی گلزنی خود، از آثار چشمگیر موفقیت های خود و هم تیمی هایش بر جامعه ایران سخن گفت.

به گزارش روز جمعه ایرنا و بر اساس اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، فاطمه اعتدادی عضو تیم ملی فوتسال بانوان ایران که پیش از این در سال 2015 عنوان قهرمانی این رقابت ها را به همراه تیم ملی این کشور کسب کرده است، در رقابت های امسال نیز با به ثمر رساندن 9 گل در چهار دیدار، امید اول تیم ملی کشورش برای کسب دومین مقام قهرمانی متوالی آسیایی است.
اعتدادی 29 ساله پس از گذشت سه سال ناکامی در گلزنی؛ روند چشمگیرش را در رقابت های امسال با زدن چهار گل به ترکمنستان آغاز کرد و این روند را با به ثمر رساندن 2 گل در برابر ازبکستان؛ یک گل به چین و 2 گل دیگر در مرحله نیمه نهایی مقابل ویتنام ادامه داده و موتور گلزنی خود را برای دیدار پایانی مقابل ژاپن گرم نگه داشته است.
ستاره گلزن تیم ایران اکنون با 9 گل در صدر گلزنان این رقابت ها قرار دارد؛ «آمیشیرو آنا» ژاپنی و «ساسیچا فوتیوونگ» تایلندی هر کدام با 8 گل در تعقیب او هستند.
اعتدادی در باره موفقیت خود در امر گلزنی گفت: این اتفاق نتیجه سختکوشی در رقابت های داخلی است؛ من در رقابت های لیگ ایران از حیث گلزنی در رده اول هستم و این روند را در این تورنومنت هم ادامه داده ام.
این بازیکن فوتسال افزود: برای این رقابت ها برنامه ریزی های زیادی داشتم؛ در همه مسابقات نهایت تلاش خود را انجام دادم و همواره موفقیت تیم و کشورم را به اشتیاق شخصی خود برای گلزنی ترجیح دادم.
اعتدادی که همواره موفقیت تیمی را به موفقیت شخصی ترجیح می دهد، تصریح کرد: زمانی که در 15 سالگی فوتسال را آغاز کردم؛ دو هدف اصلی را برای خودم تعیین کردم، پوشیدن لباس تیم ملی کشورم و بدل شدن به بهترین تیم آسیا؛ در حال حاضر هم بالاترین هدفم تبدیل شدن به یکی از بهترین تیم های جهان است.
ای اف سی ادامه داد: ایران همواره یکی از قدرتمندترین تیم ها در حوزه فوتسال بوده است؛ تیم ملی مردان این کشور با کسب 12 عنوان قهرمانی از 15 حضور در رقابت های آسیایی، بهترین تیم فوتسال آسیا است؛ با این حال اعتدادی معتقد است موفقیت های تیم فوتسال بانوان ایران چهره این ورزش را در کشورش متحول کرده است.
قهرمانی سال 2015 تیم فوتسال بانوان ایران را از حیث اثبات شایستگی و توانمندی های زنان، می توان به نوعی ساختارشکنی تعبیر کرد، اتفاقی که اعتدادی هوشمندانه از آثار آن برای نسل های بعدی آگاه است.
فاطمه اعتدادی در ادامه خاطرنشان کرد: آخرین و در واقع اولین عنوان قهرمانی ما بسیار الهام بخش بود و حالا فوتسال زنان در ایران بزرگ و شناخته شده است؛ ورزشی که تا پیش از این چیزی برای گفتن نداشت؛ پیروزی که برای مردم ایران بسیار قابل ستایش و برای نسل جوان چه دختران و چه پسران؛ الهام بخش بود.
وی در پایان افزود: دختران ایرانی از تیم ملی فوتسال ایران الهام گرفته اند زیرا اعضای تیم ملی به معنای واقعی کلمه الهام بخش هستند.
به گزارش ایرنا، در این دوره از رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیایی تایلند 15 تیم در سه گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی حضور داشتند که از هر گروه دو تیم برتر راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.
تیم فوتسال بانوان ایران در ادامه این رقابت های فوتسال بانوان جام ملت های 2018 آسیا فردا (شنبه) در فینال بار دیگر در مقابل ژاپن صف آرایی خواهد کرد.
ورزشی*3991*1724*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال