مصاف قاری ایرانی با قاریان 21 کشور در مالزی

کوالالامپور- ایرنا - 'مختار دهقان' قاری ایرانی شرکت کننده در شصتمین مسابقات بین المللی قرآن کریم،با تلاوت آیاتی از قرآن کریم به مصاف قاریان 21 کشور دیگر جهان رفت.

به گزارش ایرنا، تلاوت دلنشین قرآن کریم توسط قاری منتخب ایرانی شامگاه پنجشنبه درمسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مخاطبان، مخاطبان به ویژه تعداد زیادی از ایرانیان مقیم کوالالامپور را که در سالن مسابقات در مرکز تجاری کوالالامپور حضور داشتند، به وجد آورد.
دهقان در چهارمین شب این مسابقات تلاوت خود را از آیه 58 سوره نساء آغاز کرد و آخرین نفر از 10 نفر قاری بود که تلاوت داشتند.
براساس قوانین تعیین شده قرائت دراین مسابقات تک مرحله ای است و قاری صرفا یکبار و به مدت 10 دقیقه تلاوت دارد که این امر سبب رقابت تنگاتنگ میان 36 قاری حاضر در بخش مسابقات قرائت قرآن کریم مالزی شده است.
جواد سادات فاطمی استاد راهنمای قاری ایرانی شرکت کننده در مسابقات قرآن کریم در مالزی در گفت وگو با ایرنا ایران را از کشورهای مقتدر در زمینه قرائت در جهان اسلام معرفی کرد.
وی گفت که نماینده ایران در این رقابت‌ها از شانس‌های کسب مدال طلای مسابقات است اما درعین حال توضیح داد که پیروزی در این مسابقات که بیش از 20 شرکت کننده از سراسر جهان در آن به رقابت می‌پردازند، به شرایط فنی، روحی روانی و جسمی قاری در لحظه قرائت بستگی زیادی دارد.
15 داور از کشورهای مصر، اردن، برونئی، اردن، مالزی، لبنان،اندونزی،تایلند، قطر و عربستان با داوری و رای به اجرای تلاوت قاریان این مسابقات در سه بخش تجوید، فصاحت و ترنم ، پنج نفر قاری برتر را انتخاب خواهند کرد.
جایزه نفر نخست مسابقات امسال در بخش قرائت مردان و زنان یک شمش طلا به ارزش 70 هزار رینگیت (حدود 16 هزار و 300 دلار) و 40 هزار رینگیت (حدود 9 هزار و 300 دلار) وجه نقد است.
شهید منا 'محسن حاجی حسنی کارگر' قاری بود که توانست در سال 1394 با کسب 91.75 امتیاز پس از 9 سال رتبه نخست قرائت را به خود اختصاص دهد.
حامد علیزاده دیگر قاری مشهدی نیز سال گذشته رتبه اول این مسابقات را به خود اختصاص داد.
شصتمین مسابقات بین المللی قرآن مالزی دوشنبه شب هفته جاری آغاز به کار کرد و تا روز جمعه (17 تا 21 اردیبهشت) به کار خود ادامه خواهد داد.
آساق**241**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال