مرتضی الویری:

آمریکا در ماجرای پیمان شکنی برجام تنها ماند

تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی استان ها گفت : به جز رژیم جعلی صهیونیستی و یکی از کشورهای منطقه هیچ کشور دیگری از پیمان شکنی آمریکا بر سر توافق هسته ای حمایت نکرد و این کشور در موضوع نقض عهد و خروج از برجام تنها مانده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مرتضی الویری روز پنجشنبه در پنجمین اجلاس شورای عالی استان ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، افزود: اتفاقی که در پیمان شکنی های آمریکا پیش آمد بیانگر این است که باید به نیروهای خود تکیه کنیم و به شکر خدا انسجام در کشور بین همه نیروها و مسئولان وجود دارد و جامعه جهانی نیز از توافق برجام حمایت خواهند کرد و به امید خدا دستاوردهای خوبی در آینده خواهیم داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش از رویه ای نامیمون که توسط دیوان عدالت اداری در زمینه ابطال کردن دو مصوبه شورای شهر تهران بوده است، ابراز تاسف کرد و گفت: این موضوع را می‌توان از نظر تصمیمات و جایگاه قانونی مورد بررسی قرار داد.
وی ادامه داد: در شهر تهران این مصوبه 7 هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری تهران را کاهش خواهد داد و به همین ترتیب هم می‌توان گفت حدود 35 درصد از درآمد شهرداری های دیگری نیز کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری ها با مشکل مالی مواجه هستند، تصریح کرد: با وجود این ابطال از سوی دیوان عدالت اداری وضعیت شهرداری ها بحرانی خواهد شد.
الویری درمورد جایگاه قانونی تصمیمات دیوان عدالت اداری گفت: آیا دیوان عدالت اداری می‌تواند در این موارد ورود کند؟ به موجب قانون وضعیت کاملا مشخص است به شکلی که مصوبات شوراها در کمیته‌های انطباق مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نهایتا اختلافی میان شورا و این کمیته وجود داشته باشد، مصوبه به هیات حل اختلاف ارسال می‌شود، لذا اتخاذ چنین تصمیمی توسط دیوان عدالت اداری موجب شگفت زدگی ما شده است. به این ترتیب جایگاه قانونی دیوان عدالت اداری برای ما کاملا مشخص است و اتخاذ این تصمیمات هیچ گونه توجیهی ندارد.
وی تاکید کرد: اگر ابهام قانونی وجود داشته باشد و در صورت نیاز، در اجلاس بعدی شورای عالی استان‌ها مصوبه با قید فوریت به تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کنیم تا ابهام قانونی در این حوزه حل و فصل شود.
الویری گفت: با توجه به نقش و جایگاهی که در قانون اساسی برای شوراها در نظر گرفته شده است، امیدواریم این جایگاه محقق شود و شاهد منع تبعیض برای شوراها در کشور باشیم.
وی افزود: شوراها باید سرچشمه تنوع بخشی قوانین ریز و درشت مدیریت شهری و روستایی در سراسر کشور باشند.
پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان در دوره پنجم شوراهای اسلامی امروز -پنجشنبه- با حضور سید حسن خمینی یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی و نمایندگان شورای عالی استان ها از سراسر کشور در محل مجلس قدیم برگزار شد.
اجتمام *2182*2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال