دغدغه های سرمربی کشتی فرنگی در رقابت های بین المللی

تهران – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر رویارویی فرنگی کاران کشورمان در رقابت های جهانی یا آسیایی با حریفی سرسخت در دور نخست مبارزه است.

علی اشکانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای مثال محمد علی گرایی در مبارزات وزن 77 کیلوگرم که صبح روز گذشته انجام شد در همان دور نخست و در مبارزه با پژمان پشتام کشتی ضعیفی را داشت که چنین اتفاقی در رقابت های جهانی و آسیایی می تواند برایمان مشکل ایجاد کند.
وی اظهار داشت: واقعیت این است که در کشتی کشورمان و در تمام سطوح این دغدغه وجود دارد که نمایندگان کشورمان در همان دور نخست جسارت و تاکتیکی که ملی پوشان از گرم کردن تا پیروزی باید اتخاذ کنند را با یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده، در روی تشک اجرا کنند.
اشکانی ادامه داد: کشتی های وزن 60 کیلوگرم نیز به نوعی قابل پیش بینی بود و مهرداد مردانی نشان داده که در این چند سال یک سر و گردن از همه کشتی گیران بالاتر است و شورای فنی در معاف کردن او از مرحله نخست انتخابی تیم ملی درایت به خرج داد و با توجه به اینکه سه نفر نخست جهان در این وزن از قاره آسیا هستند او باید در بازی های آسیایی مدال بگیرد و نشان دهد که در حد و قواره رقابت های جهانی است.
وی ادامه داد: در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی هر چند در مرحله نخست انتخابی با اختلاف ناچیز برابر حسین اسدی شکست خورده بود اما روز گذشته جبران کرد و از سوی دیگر موضوع جوانگرایی و حضور نمایندگان کشورمان برای کسب تجربه در رقابت های بین المللی باید مورد توجه قرار گیرد و البته زحمات سایر مدعیان این وزن نباید نادیده گرفته شود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص وزن 97 کیلوگرم نیز گفت: در غیاب سید مصطفی صالحی زاده در این وزن، علی اکبر حیدری نشان داده که جانشین خوبی برای او است و البته حیدری باید قدرت بدنی خودش را بالا ببرد و با اعتماد به نفس بیشتری کشتی بگیرد.
وی افزود: در وزن 130 کیلوگرم، بهنام مهدیزاده در نخستین روزی که در تمرینات تیم ملی حضور یافته بود، مشخص بود که تمرین نداشته و این امر همه تفکرات ما را به هم ریخت و به طور حتم به شورای فنی پیشنهاد خواهیم کرد که سه نفر برتر این وزن در رقابت های بین المللی محک بخورند.
اشکانی در خصوص تغییر وزن سعید عبدولی نیز گفت: عبدولی نشان داده که به کشتی علاقه دارد و با آن همنوایی می کند اما در بحث منافع ملی باید دقت داشته باشد که در کجا منافع ملی به حضور او نیاز دارد و البته در خصوص این وزن با جلسه با کادر فنی، تصمیمی را اتخاذ خواهیم کرد که به نفع کشتی کشورمان باشد.
مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
ورزشی**1067**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط