وزیر علوم: رویکرد دانشگاه ها تبدیل دانش به ثروت است

اصفهان - ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تبدیل دانش به فناوری و فناوری به توسعه و خلق ثروت را از مهمترین برنامه های دانشگاه های کشور اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: یکی از وظایف و راهبردهای آموزش عالی حرکت در این مسیر است و در سال 97 نیز این رویکرد را با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: در چهل سال گذشته و بعد از پیروزی انقلاب، دستاوردهای باارزش و گرانقدری در حوزه علم و دانش بدست آمده است که باید قدر آنها را بدانیم و برای گسترش بیش از پیش آن تلاش کنیم.
غلامی تاکید کرد: تبدیل و انتقال دانش و کاربرد آن در سطح جامعه گامی مهم راستای رشد و اقتدار کشور است و این امید را به همه جامعه می دهیم که پای همه تلاش هایی که برای سرافرازی ایران لازم است، ایستاده ایم و از هیچ کوششی نیز فروگذار نخواهیم کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه جوانان را باید به آینده امیدوارتر کنیم، گفت: ما نیاز به حمایت تک تک جوانان کشور داریم و نباید اجازه دهیم فضای مسموم و مایوس کننده ای بین جوانان جامعه گسترش پیدا کند.
وی گفت: باید به جوانان توجه داشته باشیم و مسیر را درست را به آنها نشان دهیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تاسیس شهرک علمی تحقیقاتی در اصفهان را حرکتی بنیادین برای رشد علمی و پیشرفت کلان کشور توصیف کرد و افزود: تلاش ما این است که این رویکرد را که در استان اصفهان شکل گرفته است در همه دانشگاه های کشور با همت اساتید و دانشجویان توسعه دهیم.
غلامی اظهارداشت: 43 پارک علم و فناوری و تعداد زیادی مراکز رشد در کشور داریم که انتقال تجربیات از مراکز موفق می تواند سرعت عمل و تحقق اهداف را بسیار جلو بیندازد.
وی از برگزاری مراسم چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان اقدامی ارزشمند یاد کرد و افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان، جایگاه بین المللی خوبی در سطح دانشگاه ها دارد و در بین دانشگاه های صنعتی کشور نیز از جایگاه خاصی برخوردار است.
در این مراسم با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان تجلیل شد.
امروز همچنین ضمن افتتاح 2 طرح عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشکده ها و پژوهشکده های این دانشگاه نیز گشایش یافت.
این نمایشگاه با هدف ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشگران این دانشگاه در پیشبرد مرزهای دانش و تجاری سازی یافته های پژوهشی برپا شده است.
دانشگاه صنعتی اصفهان با حدود 500 عضو هیأت علمی و 11 هزار دانشجو در سه حوزه فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی در 14 دانشکده و هشت پژوهشکده، یکی از دانشگاه های برتر کشور محسوب می شود.
این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1356 آغاز کرد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور افتتاح چند طرح دانشگاهی، دیدار با مسئولان استان، دانشگاه ها و مدیران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و همچنین حضور در مراسم چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان، روز سه شنبه وارد این شهر شد.
ت/6994/6027/7150

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال