همایش مهندسی برق ایران آغاز شد

مشهد - ایرنا - بیست و ششمین همایش مهندسی برق ایران، روز سه شنبه با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمعی از استادان دانشگاه های داخلی و خارجی و مهندسان برق کشور در مشهد آغاز شد.

به گزارش ایرنا، بنیانگذار و رئیس کمیته دائمی همایش مهندسی برق ایران در آیین افتتاح این رویداد که در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد، گفت: این همایش از سال 1370 پایه گذاری شد و تاکنون 2 دوره آن در دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر دوره ها در دانشگاه های برتر کشور برگزار شده است.
مسعود شفیعی با بیان اینکه برای نخستین بار این همایش به میزبانی یک دانشگاه غیرانتفاعی برگزار می شود، اظهار کرد: دانشگاه ها عرضه محور یا تقاضامحور هستند و اندک اندک براساس سیاست های کلان کشور، تقاضامحوری در دانشگاه ها جایگزین عرضه محوری خواهد شد و برگزاری همایش های علمی در راستای همین هدف است.
وی افزود: از بین مقالات رسیده به این همایش 39 مقاله مربوط به حوزه صنعت است که ارائه آنها در این کنفرانس راه حل هایی را برای رفع مشکلات کشور در حوزه برق و مخابرات ارائه می دهد.
دبیر علمی بیست و ششمین همایش مهندسی برق ایران نیز محورهای این همایش را الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات، کامپیوتر، مهندسی پزشکی ، صنعت و اقتصاد برق عنوان کرد.
خلیل مافی نژاد اظهار کرد: در مجموع یکهزار و 500 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال و توسط یکهزار و 200 داور بررسی شد و در نهایت 600 مقاله پذیرفته شد که در این همایش به صورت شفاهی و 127 پوستر ارائه می شود.
وی افزود: همچنین در طول سه روز برگزاری این همایش در دانشگاه صنعتی سجاد 96 نشست تخصصی، سه میزگرد و 15 کارگاه آموزشی برگزار می شود.
وی بیان کرد: در کنار برگزاری این همایش، نمایشگاهی با حضور 20 نهاد دولتی و شرکت خصوصی از دستاوردهای صنعت و مهندسی برق در محل دانشگاه صنعتی سجاد برپا شده است.
دبیر علمی همایش مهندسی برق ایران گفت: مهمانانی از کشورهای اروپایی و آفریقایی نیز به این همایش دعوت شده اند که تعدادی از آنها در این گردهمایی حضور یافته اند.
به گزارش ایرنا، برگزاری بیست و ششمین همایش مهندسی برق ایران که امروز در مشهد آغاز شده تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد.
7489/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال