بازی های آسیایی 2018؛

«پنچاک سیلات» ایران در آزمونی بزرگ

تهران - ایرنا - تیم ملی پنچاک سیلات ایران با 9 ورزشکار در دو بخش مردان و زنان راهی بازی های آسیایی 2018 می شود تا در اندونزی که مهد این رشته رزمی است، برای کسب مدال و افتخار تلاش کند.

به گزارش ایرنا؛ پنچاک سیلات رشته ای رزمی و کهن است که ورزش ملی کشور اندونزی محسوب می شود.
در این راستا، اندونزی از شرایط میزبانی بهره برد و این رشته را برای نخستین بار وارد بازی های آسیایی کرد تا مدال های آن به صورت رسمی در جدول رده بندی توزیع مدال ها محاسبه شود.
این مساله فرصت خوبی برای ایران خواهد بود تا در پنچاک سیلات نیز مدال آوری کرده و این رشته را در کنار رشته های رزمی پرامیدی چون کاراته، تکواندو، ووشو جودو و همچنین کوراش قرار دهد.
این رشته در چهار بخش مبارزه، دفاع شخصی، فرم تک نفره و فرم سه نفره برگزار می شود.
در بازی های آسیایی جاکارتا، 16 فرصت در رشته پنچاک سیلات وجود دارد که تیم ایران با 9 ورزشکار زن و مرد و در قسمت مبارزه به مصاف حریفان می رود.
«همایون خرم» رئیس انجمن پنچاک سیلات ایران در خصوص شرایط تیم ملی کشورمان روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: این رشته حدود هشت سال قبل وارد ایران شد و اکنون سه سال است که فعالیت هایش را به صورت جدی دنبال می کند.
وی در مورد تجربه تیم ایران از حضور در مسابقات رسمی، گفت: در مسابقات جهانی 2010 و 2016، ایندورگیمز 2009 و بازی های ساحلی 2016 آسیا حضور یافتیم و در تمامی این مسابقات به مدال رسیدیم.
خرم در این خصوص که چرا تیم ایران تنها در بخش مبارزه به بازی های آسیایی اعزام می شود، گفت: با توجه به اینکه اساس کاروان ورزشی ایران، اعزام کاروان کیفی است و ما در بخش مبارزه شرایط بهتری داریم، تصمیم بر این شد تا در بخش مبارزه، 9 ورزشکار زن و مرد را به جاکارتا بفرستیم.
وی توضیح داد: از سال گذشته که انتخابی را پشت سرگذاشتیم تا به امروز پنج مرحله اردو برگزار کرده ایم.
خرم که سابقه فعالیت در رشته های رزمی مختلف چون کاراته و ووشو را دارد، ادامه داد: با دو مربی کارنامه دار اهل اندوزی (یک مرد و یک زن) توافق کرده ایم که آنها 11 خرداد ماه برای هدایت تیم ملی ایران وارد کشورمان خواهند شد.
رئیس انجمن پنچاک سیلات ایران همچنین از برگزاری اردوی مشترک تمرینی با تیم ملی اندونزی خبر داد و گفت: این اردو پس از ماه مبارک رمضان به مدت 15 روز و در مرکز فدراسیون جهانی در شهر جاکارتا برگزار می شود.
وی با تاکید بر اینکه این موارد به مدال آوری تیم ایران در بازی های آسیایی کمک می کند، گفت: تیم ما شرایط خوبی دارد و نباید فراموش کرد که سابقه برتری مقابل نمایندگان اندونزی، فیلیپین، ویتنام، سنگاپور و مالزی که قدرت های آسیا و جهان هستند را داریم. به همین دلیل امید زیادی به موفقیت در آزمون بزرگ بازی های آسیایی داریم.
خرم در پاسخ به این سوال که اعضای تیم ملی پنچاک سیلات ایران از کدام رشته های رزمی وارد تیم ملی شده اند؟ گفت: نفرات فعلی سابقه حضور در رشته های دیگر را دارند، اما حدود 6 سال است که در رشته پنچاک سیلات فعالیت می کنند و در همین رشته شکل گرفته اند.
وی در پایان از مسئولان فدراسیون ورزش های رزمی به دلیل حمایت هایی که از رشته پنچاک سیلات به منظور حضوری موفق در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا که از اول تا هفتم تیر ماه سالجاری برگزار می شود، قدردانی کرد.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال