نقشه اتصالات عصبی مغز و نخاع تدوین شد

تهران - ایرنا - محققان بیمارستان اطفال سنسیناتی در آمریکا برای اولین بار در جهان، نقشه اتصالات عصبی مغز و نخاع را تدوین کردند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این نقشه زمینه را برای توانبخشی دوباره افراد دچار معلولیت به دلیل آسیب دیدگی سیستم عصبی مرکزی در اثر تصادف، سکته یا بیماری را فراهم می کند.
این نقشه همچنین امکان انتخاب مناسب ترین اتصالات نورون های نخاعی را برای ترمیم و بازیابی توان حرکتی در بیماران مبتلا به معلولیت فراهم می کند. تاکنون ساختار اتصالات موجود بین شبکه عصبی نخاعی و مغز و عملکرد سازگار این دو سیستم عصبی مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است. این در حالی است که انجام کوچک ترین امور مانند برداشتن یک شی از روی زمین، نیازمند هماهنگی کامل بین این دو شبکه عصبی است.
در حال حاضر محققان به دنبال روش های جدید برای ترمیم ساختار عصبی اولیه با هدف بازیابی توان حرکتی افراد معلول هستند تا با استفاده از نقشه اتصالات عصبی مغز و نخاع بتوانند مناسب ترین اتصالات را با استفاده از این روش های جدید ترمیم کنند.
به اعتقاد محققان پیش از استفاده از این راهکار برای درمان معلولیت در انسان ها نیاز به تحقیقات بیشتری است، اما این اطلاعات برای اتخاذ استراتژی های درمانی در آینده، بسیار مفید است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cell Reports منتشر شده است.
علمی (6)**92591** 1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال