چشم آذر باران عشق درگذشت

تهران -ایرنا - ناصر چشم آذر موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و تنظیم‌کننده شهیر ایرانی و سازنده موسیقی «باران عشق» صبح امروز جمعه درگذشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا این خبر را یکی از کارکنان بخش «ICU» بیمارستان شهید باهنر تهران تایید کرد.
وی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: ناصر چشم آذر،صبح امروز به دلیل وخامت حال جسمی با آمبولانس به بخش اورژانس این بیمارستان منتقل شد.حاد بودن مشکلات جسمی چشم آذر، سبب شد ما نتوانیم کار درمانی زیادی برای ایشان انجام بدهیم اگرچه همه اقدامات لازم با دقت توسط تیم پزشکی انجام شد.
وی، دلیل اصلی درگذشت چشم آذر را سکته قلبی بیان کرد و افزود: علت مرگ ایشان به احتمال فراوان سکته قلبی و در ادامه مشکلات متعدد و جراحی های قبلی ایشان بوده است.
به گزارش ایرنا، ناصر چشم‌آذر متولد ۱۳۲۹ در اردبیل، 22 موسیقی فیلم ساخت که در همین راستا توانست سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن دوازدهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم های «بلندی های صفر» و «چشم شیطان» و سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «قارچ سمی» را از آن خود کند.
وی در سال 1382 برای ساخت موسیقی فیلم «خواهران غریب» جایزه بهترین موسیقی فیلم جشنواره فیلم مالزی ار کسب کرد.
«باران عشق»، «طلوع عشق»،«باران شادی»،«شب های تهران» و شکوفه های تهران از جمله مجموعه های موسیقی بی کلام چشم آذر بودند که در این میان باران عشق مهم ترین ساخته اوست که بخش زیادی از شهرت او به این اثر برمی گردد.
فراهنگ**3079**1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال