گزارش شبکه CBS آمریکا؛

آمریکا از کلاه سفیدهای سوریه حمایت نمی کند

تهران – ایرنا – منابع خبری روز جمعه گزارش دادند که دولت آمریکا حمایت های مالی خود از گروه موسوم به «سازمان دفاع مدنی سوریه» (کلاه سفیدها) را قطع کرده است.

به گزارش اسکای نیوز، شبکه تلویزیونی CBS آمریکا به سندی از وزارت خارجه این کشور دست یافته است که نشان می دهد، دفتر شرق دور این وزارت خانه منتظر چراغ سبز از وزارت خارجه آمریکا بوده تا کمک های مالی خود را به گروه کلاه سفید ها از تاریخ 15 آوریل (26 فروردین) ادامه دهد، اما هیچ تصمیمی از سوی وزارت خارجه به این دفتر اعلام نشده و این مساله باعث شده تا حمایت از گروه سازمان دفاع مدنی سوریه قطع شود.
براساس این گزارش، دولت آمریکا حمایت مالی از برخی دیگر از گروه هایی که گفته شده فعالیت های بشر دوستانه در سوریه انجام می دادند را قطع کرده است.
گروه موسوم به «دفاع مدنی سوریه» که از ظاهرش برمی‌آید یک نیروی کاملاً سوری و متشکل از داوطلبان بین‌المللی است، در حقیقت توسط سازمان «تحلیل، تحقیق و دانش» امارات (سازمانی که با چندین دولت غربی، از جمله انگلیس و آمریکا، هم‌کاری می‌کند) و سازمان غیردولتی «انجمن تجسس و نجات آکوت» ترکیه تمرین‌ها و آموزش‌های اولیه را دید و در تاریخ 25 اکتبر 2014 در شکل کنونی خود رسماً تأسیس شد.
شمار افرادی که در این گروه در سوریه فعالیت می کنند سه هزار نفر برآورد می شود.
گزارش های ضد و نقیض و بعضا کذبی که این گروه از وضعیت سوریه و اوضاع میدانی در این کشور ارائه می دهد، نشان می دهد که این گروه هدفی جز تأمین منافع تروریست‌ها و حامیان خارجی آن‌ها ندارند.
شبک**9365**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال