اختصاصی / دانایی فر:

همایش اربیل تلاش برای توسعه روابط اقتصادی ایران و اقلیم است

اربیل– ایرنا- مشاور معاون اول رئیس جمهوری، برگزاری همایش فرصتهای اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در اربیل را تلاشی جدی برای توسعه روابط اقتصادی فیما بین دانست.

به گزارش ایرنا، «حسن دانایی فر» مشاور معاون اول رئیس جمهوری و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق روز چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اربیل افزود: تنوع حضور هیات های مختلف در این همایش بیانگر این است که این همایش نشستی مهم در توسعه روابط اقتصادی بین عراق و ایران و بخصوص در منطقه کردستان عراق می باشد.
سفیر پیشین ایران در بغداد افزود: روابط مردم در مناطق مختلف عراق با جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی ایران روابطی تاریخی و مثال زدنی است، از این رو برگزار کنندگان این همایش می کوشند این روابط تاریخی را در حوزه اقتصادی نیز توسعه دهند.
نامبرده در ادامه اضافه کرد: رساندن روابط اقتصادی منطقه با جمهوری اسلامی ایران به سطح قبل از حضور داعش در عراق هدفی منطقی و دست یافتنی است و ما با مقامات اقلیم کردستان عراق در این خصوص وحدت نظر داریم.
دانایی فر تصریح کرد که همایش فرصت های اقتصادی ایران و اقلیم می تواند سرعت بیشتری به حجم و میزان روابط اقتصادی عراق و جمهوری اسلامی ایران در منطقه کردستان عراق ببخشد.
گفتنی است حجم روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با منطقه کردستان عراق در سال بالغ بر 7 میلیارد دلار بود که با حضور گروه تروریستی و تکفیری داعش و آغاز جنگ این روابط بشدت کاهش یافت.
همایش فرصت های اقتصادی ایران و اقلیم صبح امروز (چهارشنبه) با حضور مقامات عراق و منطقه کردستان عراق به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، سفیر ایران در عراق، دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق، استانداران غرب کشور، اتاق های بازرگانی ایران و عراق در اربیل آغاز بکار خواهد کرد.
خاورم**351**4**380

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال