رئیس مرکز مطالعات زنان در گفت و گو با ایرنا:

رفع تبعیض زنان با تغییر آموزه های اجتماعی امکان پذیر است

تهران-ایرنا-رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران گفت: باید بسیاری از آموخته های قبلی یا بسیاری از آموزه هایی که بطور غیر رسمی در هویت مردان و زنان جامعه شکل گرفته را دگرگون کنیم و آنها را به سمت نگاه برابر، رفتار برابر و رفع تبعیض علیه زنان ببریم.

ملیحه شیانی روز سه شنبه در حاشیه همایش ملی بررسی مسائل اجتماعی زنان در نشست «زنان و آموزش» در دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش زنان ، جزء ضروریات جامعه و بسیار مهم و زیربنایی است اما نکته مهم تر از آن بحث درونی کردن آموخته هایی است که ما بطور رسمی و غیررسمی می گیریم یعنی آن هویت یابی و شخصیت سازی در زنان و مردان ، مد نظر است.
وی ادامه داد: این مساله به آن معنا است که با درونی کردن بسیاری از آموخته ها، هویتی را پیدا می کنیم که می توانیم دست به برابری بزنیم در غیراینصورت این آموزه ها ، فقط آموخته هایی است -که به ویژه اگر بسترها و شرایط تحقق آن نیز فراهم نشود- فقط نوعی آگاه سازی را به دنبال دارد و این آگاه سازی کافی نیست.
عضو هیات رئیسه نشست زنان و آموزش در همایش ملی مسائل اجتماعی زنان اظهار داشت: بنابراین تغییر نگرش در آموزه ها ضروری است؛ این تغییر نگرش هم در بین زنان برای هویت یابی است که بتوانند خودشان گام بردارند و هم بین مردان لازم است.
شیانی تاکید کرد: وقتی ما چیزهایی را که طی قرن ها بصورت ساختاری، درونی کردیم نتوانیم تغییر دهیم، عملا نمی توانیم با یک مجموعه ای از آموزشهای علمی به برابری برسیم ؛ البته آموزه های قدیمی بسیار مهم هستند اما کافی نیستند.
وی یادآور شد: بنابراین در کنار آموزش های رسمی ما نیازمند برنامه ها و تلاش هایی هستیم که این آموخته ها را درونی سازی کنیم.
اجتمام**9185 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال