گمنامان نام آشنا - مژگان حیدری***

اراک - ایرنا - احساس امنیت و آرامش به عنوان یکی از نیازهای پایه هر جامعه و سرمایه ای ضروری در ثبات مدیریتی و پیشرفت امور محسوب می شود که در ایران به بهترین شکل تامین شده است.

ایران اسلامی به یمن حضور و هوشمندی گمنامان نام آشنای کشور به عنوان جزیره امن مطرح است که التهاب آفرینی دشمنان نتوانسته بر مناسبات آن اثر بگذارد.
امنیت به معنای زنجیره ای از اقدامات پیدا و پنهان در حوزه پیشگیری و مداخلات هدفمند در امور است که شاخص های زیست با نشاط و کیفی شهروندان و سطح مطلوب سلامت روانی در تمامی سطوح را در بر می گیرد.
امنیت، مولود سلسله شاخص های اثرگذار بر زندگی مردم است که تابعی از تحولات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را شامل می شود و در این راستا نظام امنیتی ایران در 40 سال گذشته توانسته کارنامه درخشانی را ارائه دهد که هر فصل آن مبتنی بر بهبود شاخص ها و مراقبت های اصولی و دستاوردهای ارزشمندی است.
دشمنان داخلی و خارجی به دلیل هراس از اقتدار و عزتمندی نظام جمهوری اسلامی در هرگام پس از پیروزی انقلاب توطئه های متعددی را در آستین پرورده اند و در سایه فعالیت های تخریبی، اغتشاش آفرینی، ترور، ایجاد ناامنی در مناسبات سیاسی،فرهنگی و اقتصادی و جنگ نرم و سخت کوشیده اند که پویایی و سرزندگی نظام اسلامی را خدشه دار کنند اما، هر بار این دسیسه ها در سایه تدابیر اثربخش تشکیلات قدرتمند امنیتی کشور به موقع شناسایی و در نطفه خفه شده است.
تشکیلات امنیتی ایران با بهره گیری از ظرفیت مردمی یکی از مقتدرترین نظام های اطلاعاتی جهان محسوب می شود و سربازان این عرصه بی آنکه نام و نشانی بجویند با هوشیاری و تیزبینی بر کوچک ترین تحرکات داخلی و خارجی اشراف دارند و توانسته اند پیچیده ترین مشکلات و تهدیدات را با بهترین ابزار و در کوتاهترین زمان ممکن خنثی کنند که این سرمایه ارزشمند باید حمایت و حفظ شود.
یکی از تهدیدات جدی دشمنان در سال های اخیر نفوذ نرم از مجرای اطلاعات هدایت شده و سازمان یافته در فضای مجازی و عرصه فرهنگی است که در این راستا نیز ردپای هدفمند سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و مقابله بهنگام با عوامل تهدید دیده می شود و اجازه کمترین اقدامات ضد امنیتی داده نشده است.
سیطره جانفشانی های سربازان گمنام امام زمان (عج) تنها در حوزه امنیت خلاصه نمی شود بلکه فرزندان ارزشمند نظام اسلامی همواره چشمان تیزبین و اصلاح گر ، دیگر عرصه های کشور از جمله نطارت بر بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را موشکافانه در رصد خود دارند.
در عرصه جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن نیز بازوهای مردمی تشکیلات امنیتی کشور هوشیارانه پای کار هستند و با احساس مسئولیت در مقابله با مصادیق فساد اقتصادی و اداری، سوء خدمت و پیشگیری بهنگام از بروز تنش های اقتصادی خدمات ارائه می دهند و با نظارت دقیق می کوشند تا کشور بتواند به سلامت از این مسیر سخت گذر عبور کند.
نیمه شعبان با نام گمنامان افتخارآفرین میهن اسلامی ایران عجین شده است، انسان هایی که در سایه باورهای عمیق خودساختگی و مسئولیت پذیری متعهدانه معنای کامل ایثارگری را تعریف کرده اند و شجاعانه در تمامی عرصه ها حاضر می شوند و سینه هایشان در برابر حوادث ستبر است، چرا که می دانند عیار و ارزششان در خدمت به خلق و پاسداشت الفبای پاکی و انسانمداری است.
سربازان گمنام امام زمان (عج) فرزندان بی ادعای این مرز و بوم هستند که در سایه تلاش خالصانه و خستگی ناپذیرشان نهال انقلاب اسلامی امروز به درختی تنومند تبدیل شده و هر برگ سبز آن پیام آور امنیت پایدار و اقتدار در جهان است.
دبیر ایرنا در اراک
1042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال