به دعوت فدراسیون صورت گرفت:

حضور سه داور بین المللی کشتی زن در ایران

تهران - ایرنا - فدراسیون کشتی از سه داور بین المللی زن، برای قضاوت در رقابت های عمومی کشتی کلاسیک بانوان ایران دعوت کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدارسیون کشتی، «ادیت دوزا» از کشور ایتالیا، «آلتو آنیمایجا» از کشور فنلاند و «تولای کارایازی» از کشور ترکیه داوران بین المللی هستند که فدراسیون کشتی از آن ها برای قضاوت در رقابت های عمومی کشتی کلاسیک بانوان کشور دعوت کرده است.
همچنین «آنا واسلینکو» از کشور اوکراین نیز به عنوان ناظر فنی این رقابت ها معرفی شده است و پس از این مسابقات نیز ه بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان کشورمان در اردوهای آماده سازی این تیم تا پایان مسابقات جهانی کشتی کلاسیک بانون حضور خواهد داشت.
نخستین دوره رقابت های عمومی کشتی کلاسیک بانوان کشور روز 24 اردیبهشت در محل خانه کشتی محمد بنا واقع در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.
با پیگیری فدراسیون کشتی و پس از تایید اولیه کمیسیون کشتی های سنتی و متعاقب آن کمیته اجرایی اتحادیه جهانی، موضوع کشتی کلاسیک بانوان و ضوابط و مقررات آن شهریور سال 96 در دستور کار نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در پاریس قرار گرفت.
در این جلسه پس از ارائه گزارش «فرناز پناهی زاده» نماینده فدراسیون کشتی ایران در کمیسیون کشتی و زنان، بحث های اولیه از سوی برخی از اعضای هیات رئیسه مطرح شد و در نهایت با حمایت رئیس کمیسیون کشتی های سنتی و رئیسان کنفدراسیون های قاره های آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و اروپا، کشتی کلاسیک بانوان به عنوان یکی از شیوه های کشتی تحت پوشش اتحادیه جهانی به تصویب هیات رئیسه رسید.
همچنین نخستین دوره کلاس مربیگری کشتی کلاسیک بانوان با حضور «کائوری ایچو» دارنده 4 مدال طلای المپیک و 10 مدال طلای جهان در کشتی زنان از کشور ژاپن روزهای 15 تا 23 شهریور سال 96 در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار شد.
پس از آن نخستین دوره رقابت های کشتی کلاسیک زنان با حضور 103کشتی گیر از 25 استان کشور آذر ماه سال گذشته در 6 وزن 50، 55، 60، 65، 70 و 75 در تهران و با قضاوت تعدادی از داوران خارجی برگزار شد.
در حال حاضر «آنا واسلینکو» قهرمان اسبق کشتی زنان جهان و از مربیان موفق کشتی اوکراین از اواخر سال گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان منصوب و نخستین اردوی تیم ایران نیز روزهای 4 تا 13 بهمن سال 96 در شهر آبادان برگزار شد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر