تاکید سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران به جوانگرایی

تهران- ایرنا- «شهرزاد مظفر» سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران با تاکید بر جوانگرایی، گفت:بازیکنان تیمش از سن بالایی برخوردار نیستند و میانگین سن 25 سال برای رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا ایده آل است.

مظفر امروز (چهارشنبه) در حاشیه تمرین تیم ملی فوتسال زنان ایران در جمع خبرنگاران افزود: جوانگرایی در فاصله رقابت های مهم آسیایی و یا جهانی صورت نمی گیرد، بلکه برای رسیدن به این مهم باید زمان کافی در اختیارداشته باشیم.
وی گفت: با این حال 14 نفر در اردوی تیم ملی حضور دارند که نسبت به سال 2015 که قهرمان آسیا شدیم، هفت بازیکن جدید هستند. البته برای جوانگرایی برنامه های زیادی در پیش داریم که برای رسیدن به آن مهم است برنامه ها در چه زمانی و به صورتی اجرایی شود.
سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران در خصوص آخرین اردوی در حال برگزاری، گفت: این اردو بیشتر برای تکمیل برنامه های تاکتیکی و بدنسازی تیم است تا بازیکنان در شرایط مسابقه قرار داشته باشند. البته از دیدارهای تدارکاتی که پیش از این با تیم های فوتسال زنان ایتالیا، روسیه، چین و اوکراین برگزار کردیم، خیلی راضی هستم و عملا با کشورهای صاحب نام این رشته ورزشی مسابقه دادیم.
مظفر با اشاره به اینکه برای ترکیب آینده تیم ملی فوتسال زنان 25 بازیکن را در نظر دارد، افزود: هدف این است که از همه ظرفیت های فوتسال زنان برای بهرمند شدن از تیمی قوی استفاده کنیم.
وی همچنین گفت: همه بازیکنان کاملا آماده هستند و فقط ممکن است مصدومیت های جزئی داشته باشند که با کمک پزشک تیم تا پیش ازآغاز رقابت ها بر طرف می شود. البته امیدواریم در جریان مسابقات آسیب دیدگی جدی بازیکنان را تهدید نکند.
سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران یاد آور شد که اعضای تیم با پرواز مستقیم 10 اردیبهشت ماه راهی تایلند می شوند و صبح یازدهم به مقصد خواهند رسید و 13 اردیبهشت نیز در نخستین دیدار خود به مصاف ترکمنستان می روند.
آخرین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان زیر نظر کادر فنی در مرکز ملی فوتبال آغاز شده است تا بازیکنان طبق برنامه های کادر فنی تمرینات خود را پیگیری کرده و با آمادگی کامل به رقابت های قهرمانی فوتسال آسیا در تایلند اعزام شوند.
ملی پوشان در مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا با تیم های ترکمنستان و ازبکستان همگروه هستند.
سمیه غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، آرزو صدقیانی زاده، فاطمه پاپی، طاهره مهدی پور، فرشته خسروی، نسترن مقیمی، سارا شیربیگی، لیلا خدابنده لو، فهیمه زارعی، فاطمه اعتدادی، فاطمه ارژنگی و مهسا کمالی 14 بازیکن اعزامی تیم ملی فوتسال زنان کشورمان به این مسابقات هستند.
15 تیم شرکت کننده در سه گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی در مسابقات حضور دارند که از هر گروه دو تیم برتر راهی مرحله یک چهارم نهایی خواهند شد.
*گروه بندی کامل مسابقات به این شرح است:
گروه A: تایلند، هنگ کنگ، اندونزی و ماکائو
گروه B: مالزی، ویتنام، چین تایپه و بنگلادش
گروه C: ژاپن، چین، بحرین و لبنان
گروه D : ایران، ازبکستان و ترکمنستان
ورزشی**9029** 9129**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال